رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: دشمن برای از بین بردن امنیت غذایی ملت ایران تلاش می کند، اما خوشبختانه در بیشتر نقاط کشور تلاش‌هایی در جهت خودکفایی در تولید گندم انجام می شود.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اکبر فتحی در مراسم یادواره سرداران و شهدای سنگرسازان بی سنگر که در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد، اظهار کرد: پس از گذشت پنج ماه از پیروزی انقلاب اسلامی و در بیست و هفتم خرداد ماه سال ۱۳۵۸، نهاد جهاد سازندگی جهت محرومیت زدایی از مناطق محروم به ویژه روستاها، تشکیل شد و در روستاها حضور یافت.
وی افزود: جنگ تحمیلی پس از گذشت ۱۰ ماه از تشکیل نهاد جهاد سازندگی، مسئولیت مهندسی جنگ به این نهاد محول شد.
فتحی در خصوص تشکیل تیپ مهندسی رزمی ۵۷ فجر آذربایجان شرقی، گفت: این گروه بعد از آغاز جنگ تشکیل شده و همان طور که وظیفه خود را در محرومیت زدایی از مناطق محروم به خوبی انجام داد، در خط مقدم جبهه فعالیت کرده و توانست لقب سنگرسازان بی سنگر را از امام راحل دریافت کند‌.
وی در خصوص آمار شهدا و ایثار گران جهاد سازندگی، اظهار کرد: آذربایجان شرقی شامل ۱۲۰ شهید، ۸۰۰ ایثارگر و ۳۰ هزار نیروی اعزام شده به مناطق جنگ از جهادگران است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: جهاد سازندگی در سنگر دفاع از ملت همگام با سپاه، ارتش و سایر اقشار مردم حضور داشته و خدمت کرده است.
وی در خصوص افتخار آفرینی های جهاد گران در میدان جنگ تحمیلی، گفت: طراح پل خیبر و شهید کسایی فرمانده تیپ رزمی مهندسی فجر آذربایجان شرقی، از جمله افرادی هستند که در جنگ تحمیلی افتخار آفرینی کرده اند.
فتحی در پایان خاطرنشان کرد: جهادگران باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، با رونق تولید و پیروزی در جنگ اقتصادی می‌توانند راه این افراد را ادامه دهند.