کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، بیانیه‌ای را جهت برگزاری شایسته دیدار تیم‌های تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران منتشر کرد.
به گزارش جارچی اخبار، در متن بیانیه آمده است :”کمیته اخلاق ضمن تبریک به تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس از کلیه عوامل و دست اندرکاران برگزاری مسابقه و سازمان لیگ فوتبال ، مسئولین و پرسنل خدوم اداره کل ورزش و جوانان، هیات فوتبال ، یگان ویژه و دستگاه های امنیتی و انتظامی استان آذربایجان شرقی علی الخصوص مدیریت و مسئولین باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی و هواداران محترم و فهیم فوتبال به ویژه مردم شهیدپرور شهر تبریز که با میهمان نوازی و حمایت خود بیشترین نقش و سهم در برگزاری این مسابقه بین تیم های مذکور در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز را داشتند تا با کمال آرامش و امنیت برگزار گردد تقدیر و تشکر می نماید. لازم به ذکر است این کمیته تمام سعی و تلاش خود را در سالم سازی فوتبال و حقیقت یابی در پرونده محسن فروزان (دروازه بان سابق تراکتورسازی ) در خصوص شرط بندی را با هماهنگی کامل مراجع اطلاعاتی و امنیتی می نماید.”

همچین روابط عمومی باشگاه تراکتور نیز با صدور بیانیه‌ای از حمایت پرشور و حماسی هواداران تقدیر و تشکر کرد.

در متن این پیام آمده است: “تیم تراکتور امروز با حمایت هوادارانش به مصاف تیم پرسپولیس تهران رفت و جدا از نتیجه پایانی مسابقه،‌ حمایت بدون حاشیه هواداران شایسته و قابل ستایش بود.
نزدیک ۷۰ هزار هوادار امروز به یاری تیم محبوب خطه آذربایجان شتافتند و حماسه‌ای به یاد ماندنی به یادگار گذاشتند‌.
حضور پرشور توام با نجابت هواداران تراکتور طی دیدار امروز، باردیگر جلوه ناب فرهنگ خطه آذربایجان را در فوتبال کشورمان بازتاب داد.
تقدیر از حضور هواداران پرشورمان که علی‌رغم تمامی حواشی ایجاد شده و حساسیتهای موجود بدون کوچکترین حاشیه‌ای از تیم خود حمایت کردند، در قالب هیچ جمله نمی‌گنجد.
شما عزیزان در بازی امروز علی‌رغم همه دشواری‌ها، نجیب و سربلند، شخصیت وارسته هواداران پرشور را به نمایش گذاشتید تا بار دیگر شعار «ادب، شرف، شعاریمیز؛ تراکتور ایفتخاریمیز» تداعی یابد.
مواره قدردان مهر و محبت‌تان هستیم و همگام شما برای اعتلای بیش از پیش تراکتور تلاش خواهیم کرد.
جا دارد از نیروی محترم انتظامی نیز کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم چرا که با سعه صدر خود پرشورها را در رقم زدن این حماسه حضور یاری کردند.”