هشتاد و دومین نشست شورای اسلامی شهر شیراز حاشیه‌ها و واکنش‌هایی را به دنبال داشت.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایسنا، هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شیراز که از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت و در دومین روز از هفته شیراز برگزار می‌شد، با تنش و ترک جلسه از سوی رئیس و برخی اعضای پارلمان شهر همراه شد.
در زمان بررسی طرح ایجاد خانه هنرمندان توسط شهرداری شیراز بحث‌های دوطرفه‌ای بین برخی اعضای شورای شهر شیراز شکل گرفت و در ادامه بررسی این طرح و پس از مصوب شدن ارسال آن به کمیسیون مربوطه، رئیس کمیسیون فرهنگ اجتماعی و رئیس شورا جلسه را ترک کردند.
به دنبال خروج دو عضو شورا از جلسه، مهدی حاجتی، عضو شورا در سخنانی معترضانه، اعلام کرد که ترک مکرر جلسات علنی شورا توسط رئیس شورا درست نیست.
حاجتی از سایر اعضا درخواست کرد که طرحی دوفوریتی برای برکناری رئیس به صحن علنی ارائه دهند و گفت: رئیس شورا صلاحیت قرار گرفتن در این مسئولیت را ندارد و باید در اولین جلسه شورا نسبت به این موضوع تعیین تکلیف شود.
حاجتی در واکنش به اظهارات نایب‌رئیس شورا که وی را دعوت به سکوت می‌کرد، گفت: چرا در جلسات و محافل خصوصی از رئیس شورا گلایه می‌کنید و می‌گوئید صلاحیت این مسئولیت را ندارد اما به صورت علنی و در جمع چیز دیگری می‌گوئید.
اظهارات مهدی حاجتی در شرایطی بود که رئیس شورا در جلسه حضور نداشت اما پس از این سخنان در شرایطی که شورا منتظر تعیین تکلیف و بازگشت اعضا و به حد نصاب رسیدن بود، سیداحمدرضا دستغیب رئیس شورا وارد صحن علنی شد و پس از قرار گرفتن در جایگاه خود، واکنشی تند نسبت به مهدی حاجتی نشان داد.
دستغیب خطاب به مهدی حاجتی تاکید کرد که حرف زدن پشت سر دیگران نه اخلاق اصلاح‌طلبی است و نه انسانی و بیان این که این گونه سخن گفتن روش مدعیان دروغین اصلاحات است، گفت: امروز باید حداقل روی اصول و اخلاق شهروندی و شهرنشینی به توافق برسیم تا هر کسی به شهر آمد ادعای شهرنشینی نکند.
این سخنان رئیس شورا واکنش تند حاجتی عضو شورا را به دنبال داشت و با فاشیست خواندن رئیس شورا گفت: شما به دنبال قوی‌گرایی و نژادپرستی هستید.
دستغیب هم در واکنش به اظهارات حاجتی گفت: از طرف من مشکلی نیست که شما نگاه من را فاشیستی بدانید چون انسان‌های بی‌منطق انسان‌ها را محکوم به فاشیست بودن می‌کنند.
وی ادامه داد: شما نه تنها شأن شورا را رعایت نمی‌کنید به ریاست شورا نیز توهین کرده و او را متهم به فاشیست بودن می‌کنید لذا در اعتراض به این بی‌احترامی و بی‌حرمتی جلسه شورا را ترک می‌کنم.
به گزارش ایسنا، انتشار اخبار تنش شورای شهر شیراز در فضای مجازی نیز واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشته و برخی از فعالان سیاسی و اجتماعی و فرهنگی در این باره موضع‌گیری کرده‌اند.