رییس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: کمربندی دوم ارومیه به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نامگذاری می‌شود.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایسنا، محمدرضا علیزاده امامزاده در دیدار با فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی افزود: به ‌پاس گرامیداشت جانفشانی های پاسداران عزیز این مرز و بوم و محکومیت اظهارات ترامپ، کمربندی دوم ارومیه بنام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نامگذاری می‌شود.
وی با بیان اینکه رشادت و از جان‌گذشتگی نیروهای غیور سپاه شهدا در ایجاد امنیت کشور و آذربایجان‌غربی قابل تقدیر است تصریح کرد: مدیریت شهری در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی و مقابله با تهاجمات فرهنگی در کنار سپاه گام بر می دارد.
علیزاده خاطر نشان کرد: دشمن به دنبال تفرقه‌افکنی است، اما نمی‌داند که ملت ایران روز‌به‌روز آگاه‌تر و هوشیارتر می‌شود.
چندی پیش محمد کاظم زوار معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص این کمربندی بیان کرد: اجرای ساخت کمربندی دوم به طول ۴۲ کیلومتر ازسال ۹۶بعد از اتمام مطالعات وارد فاز اجرایی شده که سهم شهرداری از ساخت این کمربندی به طول ۲۷ کیلومتر از تقاطع غیر هم سطح سرو تا جاده اشنویه است و مابقی اجرا از جاده اشنویه تا تقاطع غیر هم سطح بر عهده اداره راه شهرسازی استان است .
وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۵ درصد فاز اول کمربندی دوم ، عنوان کرد: فاز اول به طول ۵/۷ کیلومتر با ۷ تقاطع غیر هم سطح از محل پل شهیدلر کورپسی – سرو – انهر در دست ساخت است.
معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه با بیان اینکه فاز دوم کمربندی دوم از جاده انهر تا جاده بند به طول ۱۰ کیلومتر وارد فاز اجرایی می شود، عنوان کرد: فاز سوم از جاده بند تا جاده اشنویه(ایستگاه ارومیه –مراغه ) به اتمام می رسد و مابقی فازها از ایستگاه تا تقاطع غیر هم سطح سرو است .
وی با بیان اینکه کمربندی دوم شهر ارومیه با ایجاد ۲۲ تقاطع غیر همسطح در دست اجرا است، اظهار کرد: میزان اعتبار برای اتمام این پروژه در حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان است.