عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۰ طرح اقدام پیشدستانه علیه آمریکا در جلسه علنی امروز-سه شنبه- مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا علی اصغر یوسف نژاد در جلسه علنی امروز-سه شنبه-مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح حمایت از امنیت آب های سرزمینی ایران، طرح الزام دولت به اقدام مقتضی علیه کشورهای همسایه میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا، طرح الزام دولت به اقدام قانونی علیه شرکت‌هایی که به تحریم های ضدایرانی ایالات متحده آمریکا پیوسته اند اعلام وصول می شوند.

وی افزود: همچنین طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات ضدحقوق بشری آمریکا علیه اتباع ایرانی، طرح الزام دولت در پیگیری حقوقی اقدام جنایتکارانه آمریکا در اسقاط هواپیمای مسافربری ایران، طرح الزام دولت در تأسیس موزه جنایات آمریکا و طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها اعلام وصول شد.

وی ادامه داد: طرح الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و مؤسسات ایرانی که از خدمات آمریکا متضرر شده‌اند، طرح تشکیل باشگاه کشورهای تحریم شده توسط ایالات متحده آمریکا و طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا از طریق جایگزینی کالا و خدمات نیز اعلام وصول می شود.

وی گفت: سوال ملی نصرالله پژمانفر از وزیر کشور در خصوص علت آزادسازی و ورود ساز به پارک ها و ترویج موسیقی بدون مجوز، سوال ملی احمد علیرضابیگی و تعدادی از نمایندگان از وزیر کشور در خصوص اخلال در فعالیت های تجاری و گمرکی از سوی نیروی انتظامی و سوال منطقه ای شادمهر کاظم زاده از وزیر نیرو در خصوص عدم اراده جدی در اجرای پروژه های مربوط به سامانه گرمسیری و آب های مرزی اعلام وصول می شود