یزد ـ استاندار یزد بر ضرورت تقویت تشکل های دانش آموزی تاکید کرد و گفت: رسالت اصلی این تشکل‌ها تربیت دانش آموزان مطالبه گر و نقاد است و نیاز امروز جامعه نیز تربیت این افراد است.

به گزارش ،جارچی اخبار محمدعلی طالبی در همایش پیشکسوتان و فارغ التحصیلان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استانی زد با اشاره به اینکه انجمن های اسلامی مدارس از تشکل های معتبر به شمار می رود، اظهار داشت: این تشکل ها رسالت پرورش و تقویت روحیه نقادی و پرسشگری در دانش آموزان را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه های اجتماعی کشور در اختیار این تشکل ها قرار دارند، افزود: تشکل های مختلف باید بتوانند این سرمایه ارزشمند اجتماعی را روز به روز تقویت کنند.

طالبی عنوان کرد: تربیت دانش آموزان مشارکت‌جو و فعال در راستای خدمت به کشور در بخش‌های مختلف رسالت خطیری است که تاکنون گام‌های خوبی توسط انجمن‌های اسلامی برای تحقق آن برداشته شده است.

استاندار یزد بر ضرورت تداوم این حرکت ها تاکید کرد و یادآور شد: این تشکل ها باید تقویت شوند و در این راستا باید از دانش پیشکسوتان و افراد موفق استفاده شود.

طالبی تاکید کرد: برای توسعه استان یزد به طور قطع اعضای انجمن اسلامی دانش‌آموزان می‌توانند با اندوخته‌های ۴۰ ساله بسیار نقش آفرین باشند و نظام و دولت از مشارکت این تشکل و سایر افراد علاقه‌مند و نسل جوان حمایت می‌کند.

درپایان  این مراسم از مسئولان و دانش‌آموزان فعال اتحادیه انجمن های اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته تقدیر شد.

در حال حاضر ۱۰ هزار دانش آموز در سراسر استان یزد زیر پوشش اتحادیه انجمن های اسلامی مدارس هستند.