غلامرضا مفیدی شامگاه جمعه در نشست خبری که در محل یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان برگزار شد، اظهارداشت: این اقدام برای اولین بار در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با استفاده از دانش متخصصان داخلی اجرایی شد.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای بهره‌برداری ۲ و سه اهواز در مجاورت مناطق مسکونی شهر اهواز قرار دارند، افزود: این موضوع باعث شد تا با اولویت بیشتری اجرایی شدن این طرح مورد پیگیری قرار گیرد.

این مقام مسئول در شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون همچنین از جمع آوری ۹۵ درصد از گازهای مشعل در محدوده عملیاتی این شرکت خبر داد و گفت: برای پنج درصد باقی مانده نیز پروژه‌های دیگری در دست برنامه‌ریزی و اجرا قرار دارد.

مفیدی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم گازهایی که به مشغل هدایت می‌شوند را جمع‌آوری کنیم بیش از یک میلیارد دلار هزینه شده است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، وی همچنین در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه طی سال‌های گذشته نفت سوزی در محدوده عملیاتی این شرکت به صفر رسیده است، گفت: بر همین اساس می‌توان گفت که هیچ نفتی در محدوده مناطق مسکونی اهواز سوخته نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون تاکید کرد: جلوگری از نفت سوزی به یک موضوع الزامی در وزارت نفت تبدیل شده و از همین بابت توجه خاصی به این موضوع صورت گرفته است.

در اولین روز از نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان ۱۱ کالای جدید ساخته شده داخلی با کاربرد صنعت نفت و تعداد پنج تجهیز و ابزار کاربردی در عملیات حفاری نفتی رونمایی شده است و علاوه بر این نیز فهرست هفت هزار و ۵۰۰ قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت به سازندگان داخلی معرفی شد.

یازدهمین نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان از ۲۲ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز دایر است.