عبدالرضا رحمانی فضلی روز جمعه در فرودگاه بجنورد در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به ضعف زیرساختی فاضلاب اهواز گفت: اکنون پس از هر باران و جاری شدن سیلاب شهروندان این شهر دچار مشکل می شوند که در بحث سیل اخیر در اهواز و شهرهای اطراف آن اصلی ترین مشکل بحث نبود شبکه بسامان فاضلاب بود که متاسفانه زیرساخت های حوزه فاضلاب آن بسیار نامناسب است.

وی با بیان اینکه مشکلات ناشی از سیل و همچنین فاضلاب اهواز و سایر شهرهای اطراف را به رهبر معظم انقلاب گزارش شده است، گفت: معظم له به رییس جمهوری و دولت دستور موکد برای رفع مشکل فاضلاب این مناطق را داده اند که در این خصوص خواسته اند تا به صورت ویژه تامین اعتبار نیز صورت گیرد.

وزیر کشور اظهار داشت: رییس جمهوری نیز به سازمان برنامه و بودجه دستور داده تا برای ساماندهی و رفع مشکل فاضلاب استان خوزستان بودجه فوق العاده اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه هم اکنون مشکل خاصی در این حوزه نداریم، افزود: بر اساس آخرین گزارش هایی که از این حوزه گرفته ایم مشکلات کم شده است اما در بحث زیرساخت ها باید به صورت جدی اقدام کنیم تا در هر مواجهه با سیل با مشکل رو به رو نشویم.

رحمانی فضلی اظهار داشت: شهرداری نیز باید مرتب اقدامات لازم را برای رفع مشکلات در حوزه فاضلاب انجام دهد.

وزیر کشور بر ضرورت تغییر ساختارهای زیرساختی در شهرها تاکید کرد و گفت: وزارت مربوطه و متولیان امر باید به سرعت اقدامات لازم را برای ساماندهی امور زیربنایی انجام دهند.

رحمانی فضلی که امروز برای دیدن مسابقات کشتی جام باشگاه های جهان به بجنورد سفر کرده است، بر تداوم برگزاری رویدادهای ورزشی جهانی و ملی در خراسان شمالی تاکید کرد و گفت: این استان ظرفیت خوبی در این زمینه دارد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, وزیر کشور افزود: مردم این خطه نیز باید با این رویدادها مواجه شوند و همچنین این رفت و آمدها به معرفی استان کمک بزرگی خواهد کرد.

ششمین دوره مسابقات جام باشگاه های کشتی آزاد و فرنگی جهان که از دیروز با رقابت کشتی گیران فرنگی کار آغاز شده بود، امروز در رشته آزاد دنبال می شود که جمعه شب به کار خود پایان می دهد.

در این رویداد بین المللی ورزشی علاوه بر تیم‌های بازار بزرگ ایران، اترک خراسان شمالی، سیناصنعت ایذه، گهرزمین سیرجان و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران به عنوان نمایندگان کشتی ایران، چند تیم باشگاهی از چین، قرقیزستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و هند در رشته های آزاد و فرنگی رقابت می کنند.