«مهدی مصدق» که یکشنبه اول دی‌ماه به مناسبت هفته ثبت احوال با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، به تحقق دولت الکترونیک در ثبت احوال اشاره و بیان می‌کند: ثبت الکترونیکی رویدادهای حیاتی مردم با هدف به‌سازی و سهولت خدمت‌رسانی به آنها انجام گرفته است.

وی اظهار می‌کند: خوشبختانه در همین راستا و با همکاری بیمارستان فاطمه الزهرا(س) و شبکه بهداشت مهریز ثبت آمار تولدها در شهرستان ۱۰۰ درصدی شده به این معنا که تمام تولدهای اتفاق افتاده در شهرستان به موقع در سامانه ثبت احوال ثبت می‌شود.

وی در همین رابطه نیز یادآور می‌شود: هرچند میزان ولادت‌ها در شهرستان مهریز تا سال ۱۳۹۰ رشدی منفی داشت اما این روند از سال ۹۰ تاکنون با رشد بسیار خوبی مواجه بوده است.

مصدق میزان ثبت فوتی‌های امسال مهریز را ۱۴۸ نفر که شامل ۸۰ مرد و ۶۸ زن بوده است، اعلام و تصریح می‌کند: البته متأسفانه تمام آمار فوتی‌ها به دلیل مسائلی از جمله نبود غسالخانه در این شهرستان ثبت نشده است.
به گزارش جارچی اخبار رئیس ثبت احوال مهریز در ادامه نیز از آمار نگران‌کننده طلاق در شهرستان مهریز خبر می‌دهد و تاکید می‌کند: باید از طریق تغییر سبک زندگی‌ها و نیز مداخله‌گری ریش‌سفیدان و بزرگان فامیل در جهت کاهش این آمار اهتمام کنیم.

مصدق در پایان نیز یادآور می‌شود: اداره ثبت احوال مهریز در شهرستان مهریز از سال ۱۳۰۷ با صدور شناسنامه برای «میرزا جواد حبیبیان» فعالیت خود را آغاز کرده است.