به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی ۳ سفرخانه سنتی و ۴ واحد پذیرایی بین راهی در این استان در حال احداث می باشد.
به گزارش جارچی اخبار ، مرتضی آبدار روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جهت ارتقای رضایت گردشگران استان، معاونت سرمایه گذاری اداره کل، جذب سرمایه گذار در راستای افزایش تعداد سفرخانه سنتی و واحدهای پذیرایی بین راهی را در اولویت قرار داده است، گفت: در سال جاری شاهد احداث ۳ سفره خانه سنتی و ۴ واحد پذیرایی بین راهی در استان هستیم.
آبدار افزود: با اتمام مراحل ساخت این پروژه ها، تعداد سفرخانه سنتی و واحدهای پذیرایی بین راهی استان در مجموع به ۱۷۱ مجتمع خواهد رسید.
وی با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری صورت گرفته در این ۸ پروژه افزون بر ۲۱۸ میلیارد ریال است، ادامه داد: با سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی سرمایه گذاران و آغاز به فعالیت مجتمع های یاد شده آنها برای بیش از ۷۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: از میان ۸ سفرخانه سنتی و واحدهای پذیرایی بین راهی، یک سفره خانه سنتی در هر یک از شهرستان های تبریز، سراب و اهر، یک واحد پذیرایی در هر یک از شهرستان های شبستر، کلیبر، اسکو و ۲ واحد در شهرستان اهر در حال احداث است که در این حوزه همکاری سایر ارگان¬ها به خصوص اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده¬ای استان مورد نیاز است.
وی اعلام کرد: میزان تسهیلات ارائه شده از محل معرفی به بانک های عامل برای این پروژه ها معادل ۸۴ میلیارد ریال است.