دکتر محمد مهدی طهرانچی عضو هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و هیات همراه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان و گفتگو با مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل و دیگر مسئولین این شرکت ،  از خط تولید و پروژه های توسعه ذوب آهن بازدید نمودند .در این بازدید دفتر همکاری مشترک ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی طی آیین ویژه ای افتتاح  و از منظومه علمی ذوب آهن اصفهان رونمایی شد .

به گزارش جارچی اخبار ،دکتر طهرانچی در حاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت : تولید ریل ملی باعث افتخار است و تلاشگران ذوب آهن اصفهان یک بار دیگر شعار ما می توانیم را به منصه ظهور رساندند و پشتیبان توسعه حمل و نقل ریلی کشور شدند .

وی افزود : امروز شاهد تحولاتی در ذوب آهن هستیم که پایه علمی و فناوری دارد و این امر نشانگر مدیریت علمی در این مجموعه و تجربه گرانبهای بیش از نیم قرنی این شرکت است .

دکتر طهرانچی با اشاره به افتتاح دفتر همکاری مشترک ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی ،اظهار داشت : این حرکت از سال گذشته با امضای یک تفاهم نامه آغاز شد . همچنین امروز از منظومه علمی ذوب آهن اصفهان رونمایی شد که مشتمل بر ۵۰۰ موضوع است که هر کدام زمینه پژوهشی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می باشد .

وی ابراز امیدواری کرد که پروژه های مشترکی که بین ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود پشتوانه ای برای یک حرکت دانش بنیان موثر باشد .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود : در حال حاضر شاهد پیشرفت روز به روز تکنولوژی در دنیا هستیم و رقابت به ویژه در مبحث قیمت تمام شده با بهره گیری از دانش های جدید صورت می گیرد در این شرایط لازم است صنایع کشور بر لبه دانش و فناوری حرکت کنند . طهرانچی گفت :  امروز شاهد بودیم که روحیه بهره گیری از دانش و فناوری روز در ذوب آهن اصفهان وجود دارد و این امر علاقه بخش دانشگاه را نیز جهت همکاری و پشتیبانی مضاعف می نماید .

وی افزود : واحد های دانشگاه آزاد در نجف آباد و لنجان به عنوان دو نقطه از یک شبکه ۴۰۰ واحدی پشتیبان ذوب آهن هستند . در واقع دانشگاه آزاد با استعداد ۲۴ هزار نفر عضو هیات علمی ، سالانه ۶۰ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۰ هزار دانشجوی دکترا همکاری گسترده ای با ذوب آهن اصفهان دارد .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت : فراهم شدن فرصت های مطالعاتی کمک می کند که اسایتد ، شرایط صنعت را از نزدیک ببینند و این دفتر همکاری مشترک به این امرکمک بسیاری می کند. بر این اساس دانشجویان هم با موضوعاتی که محور آن حل مسله است در ذوب آهن حضور می یابند تا ارتباط صنعت و دانشگاه ثمر بخش تر از گذشته باشد .

وی افزود :  هم اکنون بیش از ۷ هزار کشش موضوعی در سطح پایان نامه در ذوب آهن اصفهان وجود دارد و بر این اساس فرصت پژوهش برای دانشجویان فراهم است و این امر رابطه خوبی بین دانشجو ، شغل و صنعت ایجاد می کند.

مهندس یزدی زاده نیز گفت : تفاهم نامه بین ذوب آهن و دانشگاه آزاد در زمینه توسعه فعالیت های پژوهشی ، سال گذشته امضا شد و امروز بازدید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از ذوب آهن با هدف تعمیق روابط ، بررسی فعالیت های مشترک طی یک سال گذشته و همچنین افتتاح دفتر همکاری مشترک ذوب آهن اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت .

وی افزود : توسعه صنعت و دانشگاه موجب توسعه اقتصادی کشور است و در ذوب آهن اصفهان اولویت دارد . در حال حاضر با مدیریت خوب دکتر طهرانچی ، رابطه بین صنعت و دانشگاه توسعه یافته و در مسیر درستی حرکت می کند .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه را موجب افزایش اشتغال ، توسعه صنعت و پربارترشدن فعالیت های دانشگاهی دانست و گفت : این مجتمع عظیم صنعتی از تنوع رشته های تحصیلی و تجربه گرانبهایی برخوردار است اما بروزرسانی این دانش تنها از طریق ارتباط گسترده با دانشگاه امکان پذیر است .

شایان ذکر است در این بازدید دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد واحد خوراسگان ( اصفهان ) ، دکتر امیر رضا نقش رئیس دانشگاه آزاد واحد نجف آباد و دکتر فرید نعیمی رئیس دانشگاه آزاد واحد شهرضا نیز حضور داشتند.