معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: از ۶۸۸ داوطلب ثبت نام کننده در استان برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۳۵۵ نفر معادل ۵۱ درصد تایید صلاحیت شدند.
به گزارش جارچی اخبار، علیار راستگو روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۷۹۶ داوطلب ثبت نام کرده در استان برای این دوره از انتخابات ۱۰۸ نفر قبل از رسیدگی به صلاحیت انصراف دادند.
وی با اشاره به اینکه از تایید صلاحیت شدگان ۳۹ نفر زن هستند، خاطرنشان کرد: ۳۲ از نفر زنان داوطلب نیز رد صلاحیت شدند.
وی خاطرنشان کرد: در دور دوم بررسی ها ۵۱ نفر تایید صلاحیت شدند.
راستگو با اعلام اینکه یک شعبه اخذ رای برای اقلیت های دینی در نظر گرفته شده است، گفت: تمامی کارهای اجرایی اعم از آماده سازی شعب اخذ رای و تمام فرآیندهای انتخابات انجام شده است و هیچ گونه مشکلی برای برگزاری انتخابات نداریم و پیش بینی های لازم انجام شده و تمامی ارگان ها و دستگاه ها موظف هستند همکاری کنند.
وی اعلام کرد: در کل استان ۳ هزار و ۵۳ اخذ رای پیش بینی شده است و بیش از ۶۱ هزار نفر عوامل برگزاری انتخابات هستند.
راستگو با اشاره به اینکه برخی موارد که قبلا تخلف بود اکنون در قانون جدید جرم محسوب می شود از داوطلبان خواست به قانون عمل کنند .
وی با بیان اینکه تمامی اقدامات خلاف قانون در استان رصد می شود و تا کنون مورد خاصی گزارش نشده است، گفت: ابتدا تذکر، ارشاد و راهنمایی انجام خواهد شد و اگر توجه نشود برخورد قانونی می شود.
معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: کل واجدین شرایط در استان برای شرکت در این دوره از انتخابات بر اساس آخرین آمار ۲ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۹۶ نفر است که از این تعداد یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۶۵۰ نفر زن و ۱۴۵ هزار و ۲۹۴ نفر رای اولی هستند.
انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی ۲ اسفند برگزار می شود.