مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: در حال شناسایی و توجیه‌دار کردن زمین‌های مسکن ملی هستیم، زیرا باید توجیهی باشد که مردم سرمایه خود را در آن محل بگذارند و نباید کاری کرد که مردم را از چاله به چاه بیاندازیم.
به گزارش جارچی اخبار، حافظ باباپور ظهر امروز در نشست خبری با رسانه‌ها با بیان اینکه میانگین هر سال در حدود ۸ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در روستاها افزایش یافته است، اظهار داشت: خانه دوم، مهاجرت معکوس از جمله دلایل این موضوع است.
باباپور با اشاره بر اینکه میانگین کشوری در مقاوم‌سازی روستایی ۴۰ درصد بوده که این رقم برای آذربایجان‌شرقی ۴۵ درصد است، ادامه داد: عمده بانک‌ها سفته زنجیری برای اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی و بهسازی اعطا می‌شود.
وی تاکید کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم، کشور در معرض بلایای قهری است، از این‌رو باید در مقابل این بلایا ایستاد و باید مردم را به مقاوم‌سازی تشویق کرد تا در وقوع بلایا کمترین آسیب دیده شود.
وی گفت: عملیات مقاوم‌سازی معادل ۸۵ درصد واحدهای روستایی استان انجام گرفته است.
باباپور خاطرنشان ساخت: دو هزار و ۲۰ طرح هادی در روستاهای استان انجام گرفته که ۷۰۰ طرح نیاز به بازبینی دارد.
باباپور متذکر شد: ۴۰۰ هزار واحد در کشور مسکن ملی است که سهم آذربایجان‌شرقی سه هزار و ۱۰۰ واحد است که از دوشنبه ثبت‌نام متقاضی شروع شده به طوریکه این طرح همانند مسکن مهر با شرایط متفاوت‌تر می‌باشد.