حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در جمع راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن شهرستان خرم آباد اظهار داشت: امسال ملت ایران در شرایطی جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار می کنند که در گلزار شهدای ما لاله‌ای برافراشته به نام شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی قهرمان خود نمایی می کند.

وی افزود: چهل و یک سال از انقلاب اسلامی ما گذشت و در این مدت دشمنان هر سال به خود وعده می‌دادند که انقلاب اسلامی جشن‌های پیروزی سالگرد خود را نخواهد دید که ما هر سال این جشن‌ها را با شکوه تر برگزار می کنیم.

وی اظهار داشت: امام راحل۲ بار دست به قیام و حرکت زد و هر مرتبه کسی امید نداشت مبارزه فراگیر شود، در سال ۴۲ که امام پرچم مبارزه را بلند کرد، شرایط داخلی و خارجی برای مبارزه فراهم نبود، چون مبارزه نیازمند رهبری واحد و مقبول است مرحوم آیت الله بروجردی در سال ۴۱ از دنیا رفت و جای یک رهبر واحد در ایران خالی شد، امام راحل در این شرایط پرچم مبارزه را بلند کرد.

وزیر اطلاعات ادامه داد: امام حوزه‌های علمیه را نیز به مبارزه دعوت کرد و علما هم وارد صحنه مبارزه شدند و این چنین امام راحل صحنه مبارزه را آماده کردند.

وی با بیان اینکه مبارزه ، مقابله نیز با خود به همراه دارد عنوان کرد: امام راحل قبل از همه خودش برای شهادت اعلام آمادگی کرد، امام فرمود من سینه خود را برای سر نیزه‌های شما آماده کرده‌ام اما برای قبول زورگویی‌های شما هرگز.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مردم با شهادت خود حماسه ۱۵ خرداد را رقم زدند،افزود: امام راحل اول هیمنه دشمن خارجی و پشتوانه‌های خارجی پهلوی را شکستند.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه با کشتار ۱۵ خرداد و زندانی کردن امام راحل و تبعید به ترکیه، رژیم شاه خیال کرد مبارزه تمام شده است گفت: در سال‌های ۵۴ تا ۵۷ شاه هر گروهی اعلام مبارزه کرده بود را قلع و قمع کرد و کسی نتوانست قد علم کند، در این شرایط دیگر کسی امید به مبارزه نداشت اما امام پرچم را بلند کرد و این بار پرچم با خون شهید مصطفی خمینی بلند شد، نام امام بار دیگر بر زبان‌ها جاری شد.

وزیر اطلاعات افزود: امسال در حالی انقلاب را جشن می‌گیریم که با هدایت‌های رهبری انقلاب اسلامی در هر زمانی در موضع اقتدار بیش‌تر قرار گرفته و محور مقاومت حماسه‌ها می‌آفریند.

وی اظهار داشت: تیرکمان فرزندان فلسطینی تبدیل به موشک شده و معامله قرن را قبل از تولد دچار سقط جنین کرده است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه ترامپ بداند هیچ نتیجه‌ای از معامله قرن و ترفندهای دیگرش و تحریم حداکثری به دست نمی آورد، اظهار داشت: اکنون دشمنان داخلی و خارجی سوریه ناکام شده‌اند، دشمن توان تجاوز به لبنان را از دست داده، مسلمانان در جای جای دنیا با اراده پوشیده از انقلاب با مشت‌های گره کرده حماسه می‌آفریند.

وی با بیان اینکه امروز با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در اوج عزت و اقتدار هستیم عنوان کرد: مسئله هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی‌ها جنبه خسارات مادی اش مهم است اما نفس اراده ایران بر زدن پایگاه آمریکا مهم‌تر است.

وی تاکید کرد: ایران پایگاه آمریکا را هدف قرار داد و در طول زمان آمریکایی‌ها همیشه در تعرض ضربه آخر را می‌زدند و طرف مقابل را مجبور به خویشتنداری می‌کردن و از جنگ جهانی دوم به بعد سابقه نداشته است کشوری به پایگاه های نظامی آمریکا حمله کند.

وزیر اطلاعات گفت: این نخستین بار است طرف دیگر ضربه آخر را می‌زند و آمریکا جرأت نکرد پاسخ بدهد، ایران هیمنه آمریکا را در هم شکست.

وی افزود: امروز ملت‌های دنیا به ایران با حرمت نگاه می‌کنند چراکه ایران در برابر دشمن زانو نزد و تسلیم نشدو ملت ایران همچنان شعار می‌جنگیم می‌میریم ذلت نمی‌پذیریم را سرمی دهند.