رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بستان آباد با ۲۴ درجه زیر صفر به سردترین شهر استان تبدیل شد.
به گزارش جارچی اخبار، محمد امیدفر، روز چهارشنبه افزود: بر اساس گزارش هواشناسی در این مدت میانه نیز با ۱ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان بود و دمای هوای تبریز در گرمترین زمان به ۶ درجه زیر صفر و در سردترین زمان به ۱۵ درجه زیر صفر رسید.
وی با بیان اینکه با صاف شدن هوا از شب گذشته در سطح استان دمای هوا به صورت نسبی کاهش یافت، اظهار داشت: دمای فعلی (۹ و ۳۰ دقیقه) هوای تبریز ۱۰ درجه زیر صفر بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه کاهش یافته است.
رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: براساس پیش بینی هواشناسی جو استان تا بعد از ظهر روز پنجشنبه پایدار و همراه با افزایش نسبی ۲ تا ۳ درجه ای دما خواهد شد.
امیدفر، ادامه داد: اواخر روز پنجشنبه سامانه بارشی نسبتا فعالی وارد استان شده و تا اواخر روز جمعه موجب ابرناکی، وزش باد گاهی نسبتا شدید و بارش برف خواهد شد.
وی یادآوری کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش از هشترود به میزان ۲۷ میلی متر و کمترین از ملکان با یک دهم میلی متر گزارش شده و در تعدادی از شهرهای استان مانند اهر، بستان آباد، بناب، ورزقان، عجبشیر، شرفخانه و جلفا بارش روی نداده است.
امیدفر، افزود: با آغاز بارش ها در سطح استان طی ۳ روز گذشته چاراویماق با ۳۳ میلی متر بیشترین بارش و سراب با یک دهم میلی متر کمترین بارش را داشت و میزان بارش در غرب تبریز( فرودگاه) ۴.۸ و در شرق تبریز( زعفرانیه) ۹.۳ میلی متر بود.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
شهروندان تبریزی گفت: یکی از عواملی که در سرنوشت هر سازمانی اهمیت و ارزش اساسی دارد و آن را در نیل به هدف های شان یاری می دهد، کیفیت رابطه سازمان با افراد است.