شهردار اصفهان گفت: با بهره برداری از پروژه های مختلف تا پایان سال امکانات مناسبی در اختیار شهروندان مناطق مختلف قرار می گیرد.

به گزارش جارچی اخبار و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» اظهار کرد: روزهای پایانی هفته گذشته به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان اولین برنامه از رویداد شب های فرهنگی اصفهان با عنوان شب فرهنگی اصفهان در تبریز برای آشنایی بیشتر شهروندان شهرهای دیگر همچنین به منظور ایجاد فضای تعامل بین اصحاب فرهنگ و هنر در قالب پروژه اصفهان ۲۰۲۰ در شهر تبریز برگزار شد.

وی تصریح کرد: اصفهان و تبریز در بلندای تاریخ همواره رابطه ویژه و مثبتی داشته اند که امروز این موضوع در ارتباطات مردم این دو شهر و میان مدیران شهری برقرار و هویداست.

شهردار اصفهان در ادامه با اشاره به وضعیت مسافران مترو، افزود: این روزها تعداد مسافران مترو از روزانه ۱۰۰ هزار مسافر تجاوز کرده که این موضوع باعث خوشحالی مدیریت شهری شده و انگیزه ما را برای ساخت هر چه سریعتر خط دو مترو دوچندان می کند.

وی اضافه کرد: به دلیل استفاده بیشتر مردم در روزهای پایانی سال از مترو ناگزیر به ایجاد تغییراتی در رفت و آمد مترو جهت رفاه مردم هستیم و تلاش داریم مترو امسال در ایام نوروز هم خدمات رسانی کند که در خصوص ساعات پایان و شروع کار مترو در این ایام اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد.

همه باید نسبت به انتخابات مجلس حساس باشند

شهردار اصفهان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس نهادی است که ریشه در آرای عمومی داشته و سهم مهمی از حاکمیت را در نظام سیاسی اعمال می کند. قوه مقننه حق خدادادی مردم و مظهر اراده عام ملت محسوب می شود و سرنوشت سیاسی اجتماعی مردم را مجلس تعیین می کند.

وی با بیان اینکه در مجلس برنامه کشور پس از گفت و گو، تبادل نظر، بحث های بسیار و کسب رأی اکثریت تحت عنوان قانون تصویب و به مرحله اجرا در قوه مجریه در می آید، ‌تاکید کرد: بنابراین مجلس از اهمیت خاصی برخوردار است و لازم است همه نسبت به آن حساس بوده و تلاش کنند با حضور در انتخابات نمایندگانی را برگزینند که علاوه بر توجه به منافع ملی، توسعه شهر و خدمات رسانی به مردم را مدنظر داشته باشند.

ایجاد ظرفیت ۲۰۰ جای پارک خودرو در ضلع شمالی مصلی 

نوروزی ادامه داد: طی روزهای گذشته قول دادیم ۲۰۰ ظرفیت پارک خودرو در ضلع شمالی مصلی مورد بهره برداری قرار بگیرد که این اتفاق رخ داد و تا حدود زیادی مشکل پارکینگ ماشین ها در خیابان آب ۲۵۰ یا مصلی حل شد.

وی بیان داشت: با بهره برداری از پروژه های مختلف تا پایان سال امکانات مناسبی در اختیار شهروندان در مناطق مختلف در روزهای آخر سال قرار می گیرد.