دبیر ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی با اشاره به مشارکت گسترده مردم استان از اولین ساعات آغاز رای گیری گفت: ضرورتی برای اخذ اثر انگشت از طریق استامپ در شعب اخذ رای نیست.
به گزارش جارچی اخبار، مرتضی محمدزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: انتخابات از اولین ساعات صبح امروز جمعه با همکاری ۶۲ هزار نفر اعم از عوامل اجرایی، محافظان صندوق، هیات نظارت و پشتیبانی در سراسر استان شروع شده است.
وی با بیان اینکه همه حوزه های رای گیری بدون هیچ مشکلی آماده اخذ رای از شهروندان هستند، افزود: تمامی شعب اخذ رای مجهز به دستگاه احراز هویت است و رای دهندگان با ارایه کد ملی احراز هویت می شوند و طبق اعلام ستاد انتخابات کشور و توافق شورای نگهبان نیازی به آغشته کردن انگشت به جوهر نیست و این کار از طریق دستگاه احراز هویت انجام می شود.
محمدزاده همچنین یکی از مهم‌ترین ویژگی های این دوره از انتخابات را اتصال به سامانه جامع انتخابات اعلام کرد و گفت: بیش از ۹۴ درصد از شعب اخذ رای با ستاد انتخابات استان در ارتباط آنلاین هستند و با توجه به این موضوع همه شعب اخذ رأی به‌منظور اطلاع از آخرین وضعیت شعب به‌صورت مستقیم رصد می شوند.
در آذربایجان شرقی ۲ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۹۶ نفر واجد شرایط رای دادن هستند و از این تعداد ۱۴۵ هزار و ۲۹۳ نفر برای اولین بار واجد شرایط رای دادن شده اند.
بر اساس آخرین آمار اعلام شده، ۲۹۰ نفر در این استان برای کسب ۱۹ کرسی نمایندگی مجلس یازدهم رقابت می کنند.