رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: میزان مشارکت مردم استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک به ۴۳ درصد بوده است.
به گزارش جارچی اخبار، علیار راستگو شنبه شب در جمع خبرنگاران اعلام کرد: این میزان مشارکت بالاتر از میانگین مشارکت مردم در انتخابات روز گذشته در سراسر کشور است.
وی با اشاره به اینکه نتایج انتخابات مجلس یازدهم در ۱۲ حوزه انتخابیه استان مشخص شده است، گفت: در مورد حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر منتظر تطبیق صورت جلسه ها توسط هیات نظارت بر انتخابات استان هستیم.
رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: آرای ماخوذه پس از تجمیع در مرکز حوزه انتخابیه و تهیه صورتجلسه و ورود به سامانه نیازمند تطبیق توسط هیات نظارت است.
راستگو با قدردانی از عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات استان همچنین نهادهای همکار همچون نیروی انتظامی، راهداری و رسانه ها در برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: این انتخابات در استان در کمال آرامش و امنیت برگزار شد.
رییس هیات نظارت بر انتخابات استان هم با بیان اینکه بر اساس قانون انتخابات، صورت جلسه شعب اخذ رای توسط عوامل اجرایی و نظارت به صورت جداگانه وارد سامانه می شود، گفت: بعد از تطبیق صورت جلسه ها و رفع مغایرت های احتمالی نسبت به امضای فرم ۷۱ اقدام و نتایج حوزه انتخابیه اعلام می شود.
صمد عزیزی با اعلام اینکه تا زمان نتایج ۸۵۰ شعبه از ۱۰۰۲ شعبه حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر تطبیق داده شده است، گفت: درصدد تطبیق بقیه صورت جلسه ها در سریعترین زمان هستیم.
استان آذربایجان شرقی با جمعیتی در حدود ۴ میلییون نفر دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی است.