نایب رئیس کانون کارگران بازنشسته‌ استان آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه امروز کارگران و بازنشستگان در شرایط معیشتی خوبی به سرنمی‌برند و بازنشستگان صورت خود را با سیلی سرخ نگه‌ می‌دارند.
به گزارش جارچی اخبار، کریم صادق‌زاده تبریزی در همایش منطقه‌ای کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی شمالغرب و غرب کشور در تبریز با اشاره به تصویب تبصره ماده ۱۲ قانون برنامه ششم در جهت همسان‌سازی حقوق کارگران بازنشسته و مستمری بگیر اظهار داشت: قانون را در زمان خود اجرایی نکردند و اکنون نیز بودجه کاهش یافته است که این رقم به هیچ وجه کفاف این موضوع را نمی‌دهد و بایستی در متمم بودجه سال ۹۹ اعتبار لازم تخصیص یابد.
صادق زاده تبریزی به بدهی ۲۶۵ میلیاردی دولت به تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: دولت اکنون بزرگترین بدهکار سازمان تامین اجتماعی است که متاسفانه اراده‌ای برای پرداخت بدهی خود ندارد و همین سبب شده که سازمان تامین اجتماعی برای جبران کسری آن از منابع بانکی و سایر ابرازهای مالی با هزینه سنگین استفاده کند.
رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز با خطاب قرار دادن نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: کارگران و بازنشستگان امید دارند تا نمایندگان مجلس تصمیم قاطع برای این بدهی بگیرند تا تزریق این پول بخش عمده‌ایی از مشکلات سازمان و کارگران بازنشته رفع شود.
صادق‌زاده تبریزی با قدردانی از تلاش‌های کانون عالی کارگران بازنشتستگان و مستمری بگیران کشور در اجرای برنامه‌های رفاهی و فرهنگی از جمله احداث مراکز اقامتی اظهار داشت: خطه آذربایجان با توجه به شرایط و موقیعت توریستی می‌تواند بستر خوبی در این زمینه باشد که ما انتظار داریم با مد نظر قرار دادن خرید یک مرکز اقامتی در سرعین از این امکان در استان بهره گرفته شود.
وی در ادامه با اشاره به تعامل شورای شهر و شهرداری تبریز در توجه به قشر بازنشسته و کارگر گفت: با توجه به حضور در شورای اسلامی شهر توانستیم فراکسیون کارگری و بازنشستگی در این شورا برای نخستین بار ایجاد کنیم که در نتیجه آن اختصاص زمین برای احداث بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی جدید تامین اجتماعی، مجتمع رفاهی برای بازنشستگان و نیز بهره گیری این قشر از کارت منزلت فراهم شد.