مدیر مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از ابتلای جدید چهار نفر دیگر به کرونا در آذربایجان‌شرقی خبر داد.
به گزارش جارچی اخبار، براساس اعلام کیانوش جهانپور مدیر مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور تا امروز ساعت ۱۳ تعداد افراد مبتلا به کرونا به ۳۸۸ نفر رسیده است.
این در حالی است که به گفته جهانپور تعداد فوت‌شدگان به عدد ۳۴ نفر رسیده است.
همچنین به گفته وی، تعداد ۷۳ نفر از مبتلایان به دلیل بهبود وضعیت عمومی‌شان از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
جهانپور متذکر شد: میانگین سن مبتلایان به این ویروس بیش از ۵۳ سال است و میانگین سنی قربانیان هم بالای ۶۰ سال گزارش شده است.
وی توضیح داد: تصمیمات در زمینه کاهش ساعت ادارات، تعطیلی مدارس و سایر مباحث مطرح شده در پنجمین جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا ساعتی دیگر از سوی وزیر بهداشت اعلام خواهد شد.
جهانپور در خصوص تعداد مبتلایان در استان‌ها نیز یادآور شد: تا پیش از ظهر امروز ۶۴ نفر در تهران، ۲۵ نفر در گیلان، ۱۶ نفر در قم، ۱۰ نفر در اصفهان، ۹ نفر در مازندران، یک نفر در اردبیل، سمنان دو نفر، کردستان دو نفر، قزوین دو نفر، آذربایجان‌شرقی چهار نفر، خوزستان سه نفر، گلستان دو و سه نفر در البرز به تعداد مبتلایان ویروس کرونا اضافه شده است.
مدیر مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: دلیل افزایش آمار مبتلایان در یکی دو روز گذشته به‌دلیل افزایش تعداد آزمایشگاه‌ها و تسریع روند بیماریابی بوده است. در حال حاضر ۱۵ آزمایشگاه فعال در کشور داریم که طی روزهای آینده تعداد آنها به ۲۲ آزمایشگاه خواهد رسید.
وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد، تردد در مبادی ورودی برخی از استان‌ها افزایش داشته است، بیان داشت: براساس اعلام وزیر راه میزان ورودی خودروها به مازندران نسبت به خروجی افزایش چشمگیری داشته است که همین موضوع نشان‌دهنده سفر به این استان است.
جهانپور توصیه کرد: تنها راه کند شدن و کاهش شیب نمودار ابتلا به کرونا مشارکت مردم و کاهش سفرهای بین شهری است و در صورت رعایت این موضوع و انجام توصیه‌های بهداشتی امیدواریم، بتوانیم تا هشتاد درصد شیب ابتلا به کرونا را کاهش دهیم.
وزارت بهداشت دیروز هم از ابتلای دو نفر به ویروس کرونا خبر داده بود که با چهار نفر امروز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان آذربایجان‌شرقی به ۶ نفر رسید.