مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: در یک هفته گذشته مصرف آب استان به علت استفاده بیشتر مردم برای شستشو و ضدعفونی کردن و همین طور خانه‌تکانی ۱۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش جارچی اخبار، علیرضا ایمانلو روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به خاطر نگرانی مردم از شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت دوچندان توصیه های بهداشتی و آغاز خانه تکانی‌ها، مصرف آب مردم استان به طور چشمگیری افزایش یافته است.
وی بیان کرد: رعایت بهداشت فردی در مقابله با کرونا ضروری است، اما مردم باید مصرف آب را به خوبی مدیریت کنند.
ایمانلو با بیان این‌که مصرف آب به صورت استاندارد در کشور ۱۵۰ لیتر برای هر فرد در شبانه روز است، گفت: در یک هفته‌ گذشته، مصرف آب در آذربایجان شرقی به ویژه در شهر تبریز، ۲۱۵ لیتر در شبانه روز برای هر نفر برآورد شده است، یعنی هر فرد افزون بر ۵۰ لیتر آب بیشتر از استاندارد کشوری مصرف می کند.
وی اظهار کرد: در چند ماه گذشته مصرف آب در استان ۱۹۰ لیتر برای هر فرد در شبانه روز برآورد شده بود، اما با شیوع کرونا و آغاز خانه تکانی‌ها، این میزان به ۲۱۵ لیتر افزایش یافته است.
ایمانلو بیان کرد: در برخی موارد نیز با وجود آب کافی در مخازن با مشکل مواجه می‌شویم، چون به دلیل استفاده‌ همزمان مردم از منابع آبی، شبکه دارای کشش کافی نیست و به همین خاطر در برخی مناطق مشکل کمبود آب ایجاد می‌شود، بر این اساس مردم از مصارف غیرضروری در این ایام خودداری کنند.