فرمانده انتظامی استان از کشف نزدیک به ۲ میلیون ماسک و دست کش و ۱۰ تُن مواد اولیه تولید ماسک بهداشتی در عملیات ضربتی ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی خبر داد.

به گزارش جارچی اخبار و به نقل از پایگاه خبری پلس ،سردار مهدی معصوم بیگی گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشراف اطلاعاتی خود موفق شدند ۲ انبار احتکار کالا در شهرستان های اصفهان و خمینی شهر را شناسایی کنند.

وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات گسترده و کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات ضربتی از هر ۲ انبار بازدید کردند که در نتیجه تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار عدد ماسک و ۳۰۰ هزار عدد دستکش بهداشتی که ارزش آنان برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۱۰ میلیارد ریال عنوان شده، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان همچنین از کشف ۱۰ تُن مواد اولیه تولید ماسک های بهداشتی خبر داد و گفت: در این عملیات ۱۰ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار معصوم بیگی احتکار کالاهای ضروری مردم در شرایط حساس کنونی را جرمی بسیار سنگین عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی برابر قانون با افرادی که با سوءاستفاده از شرایط خاص جامعه دست به سودجویی زده و امنیت و سلامت مردم را به مخاطره می اندازند، برخورد می کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان، گفت: از مردم اصفهان که به خیرخواهی مشهورند انتظار می رود در شرایط امروز به کمک یکدیگر شتافته و با همکاری و مشارکت هم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس اقدام کنند و در صورت مشاهده هر نوع سودجویی، گرانفروشی و احتکار ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به اطلاع پلیس برسانند./