تقوایی گفت: با توجه به کاهش مراجعه به علت شیوع ویروس کرونا، شهروندان با اطمینان خاطر کامل جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

 

نقی تقوایی در گفت و گو با خبرنگار جارچی اخبار در یزد گفت: در یازده ماهه‌ امسال، پنجاه هزار و ۱۲۱ نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کرده اند  که از این تعداد ۳۷ هزار و ۹۱۸ نفر موفق به اهدای خون شدند.

 

تقوایی با بیان اینکه مشارکت بانوان در امر اهدای خون ۲ و هفت دهم درصد بوده است، افزود: آقایان با مشارکت ۹۷ و سه دهم درصدی، بیشترین آمار اهدای خون استان را به خود اختصاص داده اند.

 

مدیر کل انتقال استان یزد ادامه داد: آمار مراجعه کنندگان به انتقال خون استان یزد در این مدت، نسبت به مدت مشابه سال قبل، با رشد ۱وهفت دهم درصدی همراه بوده و از مجموع اهدا کنندگان خون، ۶۶ و شش دهم درصد اهداکننده خون مستمر،  ۲۵ و سه دهم درصد اهداکننده باسابقه و ۸ و یک دهم درصد از اهدا کنندگان هم برای نخستین بار خون اهدا کرده اند.

 

او با بیان اینکه از زمان شیوع  ویروس کرونا مراجعه به مراکز انتقال خون کاهش داشته است خاطر نشان کرد: شهروندان با اطمینان خاطر کامل جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

 

تقوایی افزود: انتقال خون یزد واقع در صفاییه، از ساعت۷:۳۰ تا ۱۹ و مرکز ثابت خونگیری آزادشهر نیز از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ و همچنین مراکز خونگیری شهرستان‌ اردکان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و شهرستان میبد از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۲:۳۰ آماده خونگیری هستند.

 

مدیر کل انتقال خون استان یزد از کاهش نسبی مراجعه به مراکز انتقال خون خبر داد و از اهداکنندگان خون خواست تا بیماران را فراموش نکنند.

 

تقوایی گفت: با شیوع ویروس کرونا مراجعه به مراکز انتقال خون در استان یزد کاهش نسبی داشته است.

 

تقوایی با بیان اینکه نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی به خون و فرآورده های آن به قوت خود باقیست افزود: شهروندان با خاطر آسوده جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

 

مدیر کل انتقال خون استان یزد ادامه داد: اهدای خون در مراکز انتقال خون با استاندارترین دستگاه ها و رعایت کامل مسائل ایمنی و بهداشتی انجام می شود.

 

او ادامه داد: در ابتدای ورود مراجعین جهت اهدای خون معاینه لازم از مراجعه کنندگان انجام و در صورت مشاهده کوچکترین علائمی از سرماخوردگی و بیماری دیگری در مراجعین، اهدای خون از آن ها انجام نمی شود.