سرپرست پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به بارش برف و لغزندگی راه‌ها، تردد در گردنه‌ها و مناطق کوهستانی استان با زنجیر چرخ میسر است.
به گزارش جارچی اخبار، سرهنگ رضا کریمی نژاد، روز دوشنبه افزود: هم اکنون تمامی راه های ارتباطی استان و آزادراه تبریز – زنجان باز بوده و رانندگان باید با رعایت موارد ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در این راه ها تردد کنند.
وی با بیان اینکه شب گذشته به علت کولاک و محدودیت دید راه ارتباطی سراب – اردبیل بسته شده بود، اظهار داشت: با تلاش نیروهای راهداری این مسیر ساعت ۶ صبح امروز بازگشایی شد و هم اکنون تردد در این مسیر با رعایت احتیاط انجام می شود.
سرپرست پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی از روز گذشته با بارش باران در سطح استان و راه های ارتباطی آغاز و اواخر روز به صورت بارش برف ادامه یافت و موجب لغزندگی راه های ارتباطی و کندی حرکت خودروها شد.
کریمی نژاد، از رانندگان خواست از سفرهای غیرضروری به ویژه به مناطق کوهستانی استان خودداری کرده و در صورت ضرورت با احتیاط و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی تردد کنند.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.