به گزارش خبرنگار جارچی اخبار از یزدبه نقل از ایسنا  ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آمار مبتلایان قطعی به کرونا ویروس ۲۰۱۹ در استان یزد به پنج نفر افزایش یافته است.

 

بر اساس اطلاعیه شماره ۱۹ ستاد استانی مبارزه با کرونا، باعنایت به اعلام وزارت بهداشت و درمان و با بررسی افراد مشکوک به ابتلاء ویروس کرونا در استان یزد، تا ساعت ۱۳ روز شنبه ۱۰ اسفند ماه تعداد افراد مبتلا به این بیماری پنج نفر بوده که یک نفر  از مبتلایان با توجه به داشتن سن بالا ۷۰ سال و بیماری زمینه‌ای در گذشته است.

 

پیش از این با صدور اطلاعیه شماره ۱۷ ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا؛ تعطیلی همه آرایشگاه‌ها، گرمابه‌ها، مراکز ترمیم پوست و مو، موزه‌ها و اماکن تاریخی، مرکز تعویض پلاک و آموزشگاه‌های رانندگی پلیس راهور استان از دیروز شنبه دهم به مدت یک هفته اعلام شده است.

 

ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در اطلاعیه شماره ۱۸ خود بر رعایت نکات و مصوبات این ستاد که به منظور آموزش برای پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ منتشر شده است تأکید کرد: در صورت عدم رعایت نکات و مصوبات ابلاغی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا مراتب به دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری به شماره تماس ‌٣١١١٢٢٨٢ و دستگاه‌های ذیربط گزارش و منعکس شود.