به گزارش خبرنگارجارچی اخبار از یزد، براساس اطلاعیه شماره ۲۴ ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا؛ تعطیلی همه مراکز تجمع فرهنگی‌ استان تا تاریخ شانزدهم اسفند ماه تمدید شده است.

 

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع می‌رساند بنا به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، تعطیلی همه مراکز تجمع فرهنگی استان از قبیل سینماها، کنسرت‌ها و برگزاری مسابقات ورزشی بدون تماشاچی تا تاریخ شانزدهم اسفند ماه سال جاری تمدید می‌گردد.

 

همچنین در اطلاعیه شماره ۲۲ این ستاد هم بر‌ افزایش تولید کارخانجات تولیدکننده ماسک و مواد ضد عفونی کننده تاکید شده است.

 

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع می‌رساند بنابر تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان موظف گردیده است اقدامات لازم را برای افزایش تولید کارخانجات تولیدکننده ما‌سک و مواد ضدعفونی کننده انجام دهد و میزان عرضه به حدی باشد که امکان توزیع آن در داروخانه‌های بخش خصوصی با هماهنگی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت‌الله صدوقی(‌ره) و به صورت گسترده فراهم گردد.

 

بد‌یهی است بخش بهداشتی و درمانی به ویژه کارکنان درگیر در درمان بیماری کرونا در اولویت هستند. شایان ذکر است اخبار رسمی مربوط به پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تنها از طریق این ستاد اطلاع رسانی می‌گردد و قابل استناد است.