معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: سامانه اینترنتی آموزش رایگان برای دانش‌آموزان استان با عنوان مدرسه مجازی( فرصت برابر – آموزش مداوم) راه‌اندازی شده است.
به گزارش جارچی اخبار، عاشور اکرمی روز سه شنبه در مراسم رونمایی این مدرسه مجازی گفت: بر اساس مفاد برنامه درسی ملی، رعایت زمان آموزش طبق برنامه درسی مصوب الزامی بوده و لازم است که بر اساس ماده ۹۶ آیین نامه اجرایی مدارس برنامه ریزی های لازم برای جبران کاهش ساعت های آموزش ناشی از تعطیلات اضطراری انجام شود.
معاون آموزش متوسطه استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بر این اساس و با توجه به افزایش تعطیلات اضطراری در سال تحصیلی جاری، سیاست گذاری و هماهنگی هرچه بیشتر برای بهره گیری از امکانات و فرصت های موجود در راستای استمرار آموزش در خانه، توسعه عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های متنوع یادگیری ضرورت داشته و اداره کل آموزش و پرورش استان با درک اهمیت موضوع به دنبال شناسایی و استفاده از ظرفیت های موجود در این راستا می باشد.
وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی با ایجاد ستاد فرصت برابر- آموزش مداوم طی کارشناسی های انجام شده و مذاکره با متخصصین این حوزه مدرسه مجازی را در این استان ویژه تعطیلات اضطراری راه اندازی کرد.
اکرمی اهداف این آموزش مجازی را توسعه عدالت آموزشی و فرصت های برابر یادگیری، جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان، جبران زمان آموزش با توجه به تعطیلات اضطراری، ارایه تکالیف مکمل و جبرانی دروس، رفع اشکالات احتمالی دانش آموزان و ایجاد فرصت های متنوع یادگیری برشمرد.
معاون آموزش متوسطه استان افزود: مخاطبین این مدرسه مجازی دانش آموزان دوره های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش تمامی نواحی و مناطق استان هستند.
رییس ستاد هماهنگی فرصت برابر، آموزش مداوم استان آدرس سامانه اینترنتی آموزش رایگان برای دانش آموزان استان راhttps://apexonline.ir با رمز عبورyaali معرفی کرد و گفت: تا پایان خرداد ماه ۹۹ برای دانش آموزان استان دروس تدوین شده ، ارایه خواهد شد.
اکرمی همچنین از فعالیت سایت دیگری به آدرس https://farazdanesh.com در همین راستا خبر داد و افزود: این سایت نیز بدون پسورد بوده و تمامی مطالب آموزشی رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
معاون آموزش متوسطه با بیان اینکه محتوای بارگزاری شده برای استفاده دانش آموزان نیاز به دانلود نیست و به محض کلیک روی فایل پخش می شود بنابراین کمترین هزینه اینترنتی را خواهد داشت.
وی در پایان با تاکید بر ارائه رایگان این خدمت برای دانش آموزان تمامی دوره های تحصیلی استان آذربایجان شرقی گفت: مطالب ارائه شده کاملا با دروس دوره های تحصیلی مطابقت داشته و زیر نظر گروههای درسی استان تولید و بارگزاری می شود.
مطالب تمامی دروس دوره های مختلف تحصیلی در حال تدوین بوده و در روزهای آتی در همین سایت¬ها بروزرسانی خواهد شد.