«غلامحسین دغاغله» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ما، اظهار داشت: سال گذشته در همین مدت زمان مشابه (ماه های اسفند و فروردین)١٣ میلیون تن کالای اساسی از بنادر کشور حمل شد.
به گزارش جارچی اخبار و به نقل ازایرنا, وی اضافه کرد: با هدف تسریع در حمل کالاهای اساسی و رساندن آن به دست مردم، رسم هر ساله، حمل کالای اساسی از کشتی به انبار و سپس بارگیری از انبار به کامیون‌ها متوقف و امسال برای اولین بار حمل یکسره بار در بنادر کشور انجام گرفت.

به گفته مدیرکل حمل و نقل کالای سازمان راهداری، کالاهای اساسی مستقیم از داخل کشتی‌ها به کامیون ها منتقل شد که باعث کاهش هزینه‌ها در حمل کالا و هم کاهش زمان حضور ناوگان در بنادر شد.

دغاغله از اقدامات تشویقی برای کامیون‌های حامل کالاهای اساسی از مبدا و به مقصد بنادر امام خمینی (ره)، شهید رجایی، انزلی، بوشهر و امیرآباد خبر داد و گفت: در پاسخ به تلاش‌های رانندگان کامیون ۳۰ درصد سهمیه سوخت اضافی با هماهنگی با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران به رانندگان حمل کالاهای اساسی اختصاص یافت.

مدیرکل حمل و نقل کالای سازمان راهداری گفت: تخصیص سهمیه تشویقی لاستیک و روغن موتور به قیمت دولتی نیز برای کامیون داران در نظر گرفته شد که در رایزنی با وزارت صنعت این سهمیه اکنون به بیشتر رانندگان حامل کالاهای اساسی اختصاص داده شده است.

وی توضیح داد که امسال برخلاف سال‌های گذشته که از ٢۵ اسفند تا ١٧ فروردین ناوگان باری اجازه تردد در راه ها را نداشتند، کامیونداران برای خدمت رسانی به مردم در جاده ها بودند و سازمان راهداری با رایزنی با پلیس راهور محدودیت تردد ناوگان را در بهار امسال برداشت.

دغاغله گفت: همچنین کرایه حمل کالا در بیشتر بنادر به صورت پلکانی افزایش داشت و تلاش شد کامیونداران بلافاصله بعد از تحویل کالا، کرایه حمل کالاهای اساسی را در مقصد دریافت کنند.