معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد و معاون امور عمرانی و زیربنایی شهرداری یزد از طرح مناسب سازی شهری در برج ساعت و خیابان مسجد جامع یزد بازدید کردند.

 

به گزارش خبرنگار جارچی اخبار از یزد، حجت فلاح معاون شهرسازی و معماری و محمدعلی سلمانی ندوشن معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری یزد به همراه رئیس ستاد مناسب سازی شهری و مشاور و پیمانکار طرح هفت خوان، از محل اجرای طرح بازدید کردند.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد در این بازدید اظهار داشت: تصمیم‌های خوبی در راستای مناسب سازی مسیر میدان همافر تا مسجد جامع یزد گرفته شده و در چهارراه برج ساعت و خیابان مسجد نیز طرح در راستای نگاه کلانی که به این مسیر وجود دارد، اجرایی می شود.

 

حجت فلاح با اشاره به بررسی جزئیات طرح عنوان کرد: برخی اصلاحات جزئی در مرحله اجرا نیاز است که امیدواریم با رفع آن، به سرعت اجرایی شود.

 

فلاح یادآور شد: با اجرای این طرح، یکی از پرترددترین مسیرهای گردشگری یزد برای عابران پیاده به ویژه معلولان، دسترس پذیر خواهد شد.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد اظهار امیدواری کرد: امیدواریم طرح‌های تدوین شده به سرعت به تایید حوزه ترافیک و شهرسازی برسد و با اصلاح جزئیات مدنظر، شاهد اجرای آن از ۱۲ آذرماه باشیم.

 

معاون امور عمرانی و زیربنایی شهرداری یزد نیز در این بازدید با اشاره به اصلاحاتی که قرار است در مسیر هفت خوان انجام شود، اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده با میراث فرهنگی و پلیس راهور، قرار شد درهای شیشه ای برج ساعت حذف شود و مانند گذشته، این برج دارای ورودی باز شود.

 

محمدعلی سلمانی ندوشن از شست‌وشوی نما و نورپردازی برج ساعت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: علاوه بر مناسب سازی، زیباسازی نمادهای شهری نیز مدنظر شهرداری است.

 

گفتنی است؛ پروژه هفت‌خوان از مجموعه اقدامات کمیته مناسب‌سازی است که به زودی از آن رونمایی می شود.

 

خوان سوم «هفت‌خوان» زیر ذره‌بین شهردار یزد

 

شهردار یزد از مراحل بررسی مشکلات معبر هفت‌خوان برای پیاده روی معلولان و عابران پیاده بازدید کرد.

 

در این راستا نیز جمال الدین عزیزی با حضور در میدان آزادی و خیابان فرخی یزد به عنوان خوان سوم از طرح هفت خوان که به مناسب سازی مسیر و رفع موانع برای عابران پیاده به ویژه معلولان می پردازد، از نزدیک در جریان روند اجرای طرح قرار گرفت.

 

وی از طرح هفت خوان به عنوان اولین قدم برای اجرای آزمایشی مناسب سازی در معابر شهری یزد یاد کرد و گفت: مشکلات این مسیر توسط گروه پایش شناسایی شده و بر اساس این پایش‌ها به زودی کار اجرای طرح آغاز می شود.

 

شهردار یزد ادامه داد: برخی مشکلات جزئی در طرح تدوین شده توسط مشاوران و کارشناسان وجود دارد که با رفع آنها و صدور مجوزها، به زودی شاهد اجرای طرح در مسیر هفت خوان خواهیم بود.

 

عزیزی با بیان اینکه این طرح از میدان همافر آغاز می شود و تا مسجد جامع یزد ادامه می یابد، افزود: این مسیر یکی از پرترددترین مسیرهای عابر پیاده در سطح شهر یزد به شمار می رود.

 

طرح هفت خوان، هفت گره شامل میدان همافر، میدان باهنر، میدان آزادی (باغ ملی)، میدان شهید بهشتی (مجاهدین)، چهارراه شهدا (میدان امیرچقماق)، چهارراه برج ساعت و مسجد جامع و خیابان‌های حدفاصل آنها است.

 

پروژه هفت‌خوان از مجموعه اقدامات کمیته مناسب‌سازی است که به زودی از آن رونمایی می شود.