وزیر مشاور در امور خارجه عربستان به مطلب منتشر شده از سوی وزیر خارجه ایران در خصوص ترور شهید فخری زاده واکنش نشان داد.

به نقل از اسکای نیوز عربی، «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در واکنش به مطلب محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان گفت: ناامیدی باعث شد که آقای جواد ظریف، وزیر خارجه ایران عربستان را سرزنش کرده و این کشور را به آنچه در ایران اتفاق می‌افتد متهم کند.

الجبیر در ادامه با کنایه گفت: چه بسا اگر زلزله و یا سیلی در ایران اتفاق بیفتد، باز هم ایران، عربستان را به ارتکاب این حادثه متهم می‌کند. وی مدعی شد که سیاست ترور، سیاست عربستان نیست. الجبیر در ادامه ایران را به اتخاذ این سیاست متهم کرد!

ظریف شب گذشته با انتشار مطلبی اعلام کرد: با تسلیت مجدد ترور وحشیانه دانشمند برجسته هسته‌ای کشور، شهید دکتر محسن فخری‌زاده، اجازه می‌خواهم نکته قابل‌توجهی را با شما در میان گذارم. همانگونه که در خبرها دیده‌اید، این روزها بانیان و حامیان سیاست شکست‌خورده فشار حداکثری علیه ملت دلاور ایران در تلاشند تا از واپسین روزهای رژیم ترامپ برای ایجاد تشنج و نابود کردن فضای ایجاد شده برای لغو تحریم‌های ظالمانه بهره گیرند.

وی ادامه داد: سفرهای سراسیمه پمپئو به منطقه، ملاقات سه‌جانبه در عربستان و بیانیه‌های نتانیاهو همگی نشانگر این توطئه است که متأسفانه در روز جمعه در اقدام بزدلانه تروریستی و شهادت یکی از مدیران برجسته کشور متبلور شد. اما همزمان با این اقدام تروریستی، کارزار ضداطلاعاتی و جنگ روانی هدایت‌شده از سوی همین محور اهریمنی آغاز شد، به این امید واهی که برنامه پلید پمپئو، نتانیاهو و بن‌سلمان برای تشنج‌آفرینی کامل شود.