مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان از حفاظت و نگهداری ۲۴ ساعته حدود ۲۶ هزار کیلومتر شبکه و یک میلیون ۱۰۰ هزارعلمک گاز و ده ها ایستگاه و تاسیسات فنی برای تامین پایداری جریان گاز طبیعی درسطح استان اصفهان خبر داد.

به گزارش جارچی اخبار و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با تاکید بر ضرورت حفاظت و نگهداری از شبکه های گازرسانی بیان داشت: برای گازرسانی مستمر و ایمن و خدمت رسانی مطلوب به مشترکین برنامه جامع تعمیرات و نگهداری در این حوزه تدوین و اجرایی گردیده بطوریکه بویژه در زمستان مشکلی برای شهروندان پیش نیاید.

مهندس علوی، با اشاره به اینکه حفاظت از تاسیسات و شبکه های گازرسانی به دلیل حساسیت گازوحادثه ساز بودن آن بسیار مهم و از اولویت های این شرکت است، گفت: از مردم عزیز استان در مواقع تخریب منزل و ساخت و سازهای جدید و از دستگاه های خدماتی در مواقع حفاری تقاضا داریم در مراقبت از تاسیسات گاز بسیار دقت نمایند. زیرا افزون بر هزینه های بالای تعمیرات، خسارات جانی حوادث انفجار و آتش سوزی قابل برگشت و جبران نیست.
وی، با اشاره به وجود اقلیم های آب و هوایی چهارگانه، وسعت، پراکندگی شهرها و روستاها و صنایع استان اصفهان، گفت: وجود مناطق کویری، کوهستانی و صعب العبور این مهم موجب شده تفاوت درجه دمای هوا در جنوبی‌ترین و شمالی‌ترین شهرستان‌های این استان قابل توجه باشد بنابراین برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات در این شرایط آب و هوایی جزو مهمترین وظایف شرکت بمنظور تداوم جریان گاز طبیعی و ارایه خدمت مستمر به شهروندان و مشترکین گاز طبیعی می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، به پروژه های تاب آوری و مقاوم سازی شبکه های گازرسانی انجام گرفته در سطح استان اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه گازرسانی و شبکه گذاری صد در صد شهرهای استان اصفهان اجرایی شده و بیش از ۹۸ درصد روستاهای استان نیز گازدار می باشند همزمان با توسعه کیفی ارایه خدمات درصدد تعریف پروژه های جدید تاب آوری و مقاوم سازی شبکه ها با نگاه به رویکردهای پدافند غیر عامل در این حوزه به منظور تداوم شریان حیاتی گاز طبیعی هستیم که بحمدالله در برخی از شهرستان های استان این پروژه ها اجرایی شده و تاثیرات بسیار چشمگیری نیز داشته است.
مهندس علوی، در پایان از هم استانی های عزیز تقاضا نمود تا با رعایت مصرف منطقی گاز و دمای رفاه( ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتیگراد) این شرکت را در ارائه خدمات یاری نمایند.