پلیس در اعلام مهم ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از دستگیری دو نفر که به وسیله دستگاه اسکیمر ( دستگاه کارتخوان که اطلاعات بانکی افراد را کپی می کند) موفق شده بودند مبلغ ۴ میلیارد ریال از کارت شهروندان به صورت غیر مجاز برداشت کنند، خبر داد.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس فتا استان فارس  با بیان اینکه یکی از روش‌های برداشت غیرمجاز از حساب بانکی مردم، کپی کردن کارت‌های اعتباری آن ها به وسیله دستگاه اسکیمر است، گفت: در این رابطه تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کردند و تقاضای پیگیری پرونده خود که مبلغ زیادی از حساب آنان به صورت غیر مجاز برداشت شده بود را داشتند.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا طی یک بازه زمانی کوتاه مدت با ۵۰ پرونده شکایت مبنی بر برداشت ۴ میلیارد ریال از حساب‌های بانکی شهروندان مواجه شدند و مطلع شدند که این افراد از دستگاه اسکیمر استفاده کرده‌اند.

سرهنگ سلیمانی گفت: ماموران با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند که متهمان با حضور در کارگاه‌ها و ادارات خصوصی به عنوان کارگر ساده مدتی مشغول به کار می‌شدند و به بهانه‌های مختلف از جمله خرید اقدام به کپی کردن کارت‌های همکاران خود می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی مأموران و انجام اقدامات پلیسی،  مخفیگاه متهمان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضائی هر ۲ نفر دستگیر شدند.  متهمان با مشاهده مستندات دقیق ماموران، چاره‌ای جز اعتراف نداشتند و به کپی کردن از ۱۰۰ کارت عابر بانک و برداشت ۴ میلیارد ریال وجه نقد از این طریق در شیراز اعتراف کردند.

اعتراف معتاد ۳۸ ساله به ۳۳ فقره سرقت

سردار عبداله حسنی فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف ۳۳ فقره سرقت سیم و کابل در شهرستان سمنان با دستگیری یک معتاد سابقه دار خبر داد و گفت: با وقوع سرقت های سیم و کابل در سطح شهرستان سمنان، ماموران انتظامی با تشکیل قرارگاه سرقت و بررسی تمام جوانب امر، موضوع را به طور ویژه مورد پیگیری قراردادند.

وی افزود: ماموران کلانتری ۱۳ گلستان شهرستان سمنان در تحقیقات فنی و تقویت گشت های محسوس و نامحسوس، سرنخ هایی از یک معتاد سابقه دار را در همین خصوص به دست آوردند.  پس از هماهنگی های لازم، عملیات دستگیری این سارق  نیز آغاز و متهم در اقدامی ضربتی دستگیرشد.

به گفته سردار حسنی، فرد دستگیرشده ۳۸ ساله و معتاد به موادمخدر و سابقه دار است که در بازجویی ها به ۳۳ فقره سرقت سیم و کابل در سطح شهرستان سمنان اعتراف کرد.

کشف کود های شیمیایی احتکار شده

سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی استان لرستان از کشف ۱۳ تن کود شیمیایی احتکار شده به ارزش ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در شهرستان کوهدشت خبر داد.

وی گفت: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر دپو و احتکار مقادیری کود شیمیایی در انباری در یکی از محله های “کوهدشت” بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.  ماموران با انجام تحقیقات میدانی و اطمینان از صحت گزارش های دریافتی با هماهنگی قضائی به محل مربوطه اعزام و در بازرسی از انبار مورد نظر ۱۳ تن کود شیمیایی احتکار شده کشف شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه، گفت: کارشناسان ارزش کودهای احتکار شده را ۱۰ میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال برآورد کردند.

توقیف سوخت قاچاق

سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف ۴۴ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش ۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: در اجرای طرح نصر و مقابله با قاچاق سوخت، مأموران تیم عملیاتی شهرستان بندرعباس پس از شناسایی محل های دپوی سوخت قاچاقچیان در روستاهای نوار ساحلی، بلافاصله با ۲ دستگاه خودرو پوششی به محل های مذکور اعزام و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود : مأموران پس از هماهنگی قضائی کلیه مبادی ورودی و خروجی محل های مذکور را مورد بازرسی قرار داده و ۲ دستگاه موتورسیکلت، یک دستگاه خودرو نیسان و یک دستگاه تانکر حامل سوخت توقیف و۴۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در اجرای این طرح را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: برابر اعلام نظر کارشناسان ارزش سوخت های کشف شده ۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال برآورد شده است که موارد مکشوفه به شرکت نفت تحویل و ۳ متهم در این زمینه دستگیر شدند.

کشف احتکار ۲۵ میلیاردی 

سردار یوسف ملک زاده جانشین فرمانده انتظامی استان فارس از کشف احتکار انواع لوازم خانگی به ارزش ۲۵ میلیارد ریال در شهرستان لارستان خبر داد و گفت: مأموران انتظامی شهرستان لارستان از خبری مبنی بر احتکار کالاهای اساسی مردم در یک انبار مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه مأموران انتظامی با همکاری عوامل بسیج و دستگاه های مربوطه از جمله کارشناسان اداره صمت به محل مورد نظر اعزام شدند، افزود: در بازرسی از این انبار، انواع لوازم خانگی احتکار شده شامل ۱۹۵ دستگاه کولر آبی، ۶ دستگاه اجاق گاز، ۱۳ دستگاه توستر برقی، ۶۲ دستگاه یخچال، ۸۲ دستگاه ماشین لباسشویی، ۵۷ دستگاه فریزر صندوقی، ۲۱۵ دستگاه  همزن، ۱۳ دستگاه جارو برقی، ۴۹ دستگاه  پلوپز، ۱۰ دستگاه سبزی خردکن، ۸۸ دستگاه بخاری برقی و ۲۰ دستگاه هود کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر و تحویل مرجع قضائی شد، تصریح کرد: بنا به اظهار نظر کارشناسان مربوطه، ارزش کالاهای احتکار شده، ۲۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

قاچاق ۳ میلیاردی گوسفند

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی شهرستان فسا استان فارس گفت: ۹۴ رأس گوسفند قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال کشف شد

وی افزود: با کسب خبری مبنی بر قاچاق احشام توسط افرادی سودجو به مقصد استان های مرزی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

قسام ادامه داد: مأموران با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی و همچنین کنترل محورهای مواصلاتی، ۴ دستگاه خودرو وانت نیسان حامل ۹۴ رأس گوسفند قاچاق را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فسا با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی احشام کشف شده را ۳ میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: در این رابطه ۴ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.