جلسه تامین ارز کالا‌های اساسی و ضروری ظهر امروز(یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر ضرورت تامین کالاهای اساسی و دارو به خصوص در سه ماه پایانی سال،از دستگاههای ذیربط خواست نسبت به تامین کالاهای اساسی و دارو پیگیری مستمر و مجدانه داشته باشند.
معاون اول رییس جمهور همچنین بر لزوم برنامه ریزی دقیق جهت تامین کالاهای اساسی و دارو برای سال ۱۴۰۰تاکید کرد و گفت: لازم است میزان کالاهای اساسی و دارو و همچنین ارز مورد نیاز برای سال ۱۴۰۰ برآورد شود تا تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردد.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به برخی گزارشی ها در خصوص افرادی که از سال ۹۸ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو و کالای اساسی دریافته کرده اما کالایی به کشور وارد نکرده اند، تصریح کرد: کارگروهی برای شناسایی دقیق اینگونه افراد و شرکت ها فعال شده و در صورت تایید عدم واردات دارو و کالا به کشور، با آنها برخورد جدی خواهد شد.
در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، رییس کل بانک مرکزی و رییس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت ذخایر کالاهای اساسی ارائه و تصمیماتی نیز برای جبران کمبود ذخایر برخی اقلام و کالاها اتخاذ شد.