رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: براساس آمار و اطلاعات موجود، ۲۱۹ هزار خانوار مددجو بدون هرگونه مسکن مناسب برای گذاران زندگی هستند.

به گزارش جارچی اخبار، سید مرتضی بختیاری روز یکشنبه در گفت وگو با  ایرنا با بیان اینکه کمیته امداد از هیچ کوششی برای رفع مشکلات مددجویان و محرومان جامعه دریغ نخواهد کرد، اظهار داشت: توانمندی سازی مددجویان تحت پوشش و نیازمندان جامعه از مهمترین دغدغه های کارکنان کمیته امداد است.

وی با اشاره به ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: پس از ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان رسیدگی به موضوع مسکن محرومان تحت پوشش برای سال آینده از دیگر ماموریت های اصلی ما به شمار می رود.

بختیاری با تاکید بر اینکه اکنون ۴۸ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد که عمدتا مربوط به مناطق روستایی است فاقد لوله کشی گاز منازل هستند، تصریح کرد: ۳۹ هزار واحد مسکونی نیز در همین مناطق فاقد سرویس بهداشتی مناسب هستند.

رئیس کمیته امداد اظهار داشت: در این ارتباط ۳۴ هزار واحد مسکونی مناطق روستایی نیز فاقد حمام هستند که با رایزنی های انجام گرفته با مسئولان استانداری در استانهای مختلف کشور قرار بر این شده که برای رفع مشکلات موجود واحدهای مسکونی ۵۰ درصد هزینه های جاری این واحد ها را آنها متقبل شوند و بقیه نیز از محل کمیته امداد و خیرین تامین شود.

بختیاری همچنین با قدردانی از اصحاب رسانه و خبرگزاری جمهوری اسلامی که یاری رسان محرومان هستند، آنان را خیرین رسانه ای عنوان کرد و گفت: صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان در یک مرحله مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای کمک به نیازمندان واریز کرده است که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه سازمان اقتصاد اسلامی نیز بنا دارد بخشی از هزینه های موجود را تقبل کند، افزود: بخش عمده کمک هزینه ساخت و تعمیرات مسکن محرومان از سوی خیرین نیکوکار تامین می شود.

بختیاری با تاکید بر اینکه مددجویان تحت پوشش کمیته و بهزیستی بر اساس مصوبات قانونی از پرداخت هزینه انشعاب آب، برق، گاز و صدور پروانه ساخت و هرگونه عوارض شهرداری برای یک بار معاف هستند، ادامه داد: از سال آینده پرداخت مستمری مددجویان تحت پوشش ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت که با توجه به هزینه های روزمره بسیار کم است.