رییس بهزیستی استان یزد  از مناسب سازی ۶۰ درصد ادارات استان یزد برای تردد معلولان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار جارچی اخبار از یزد، محمدعلی عطابخش در نشست اعضای ستاد مناسب سازی شهری با اشاره به اتفاق خوبی که در مدیریت شهری یزد در حوزه مناسب سازی اتفاق افتاده است، اظهار داشت: دستگاه‌های مختلف دولتی و خصوصی نیز این نهضت را در یزد آغاز کرده اند.

 

وی عنوان کرد: در سال ۹۲ تنها ۲۲ درصد ادارات استان یزد برای تردد معلولان مناسب سازی شده بودند اما اکنون این میزان به ۶۰ درصد رسیده و امیدواریم با همکاری و هم افزایی دستگاه های مختلف، شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی مناسب سازی ادارات یزد باشیم.

 

عطابخش همچنین با اشاره به مناسب سازی معابر شهری نیز بیان کرد: این مهم در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و پروژه هفت خوان، گامی مهم در مسیر تحقق این این امر است.

 

رئیس بهزیستی استان یزد با اشاره به استقرار ناظر معلول در شهرداری یزد برای اجرای پروژه های مناسب سازی شهری اظهار داشت: این امر اتفاقی خوشایند در مسیر شناسایی نیازها و مشکلات معلولان برای تردد در سطح شهر است.

 

عطابخش تصریح کرد: مناسب سازی اکنون فقط برای معلولان ضایعه نخاعی انجام نمی شود بلکه مدیریت شهری وارد فاز مناسب سازی شهری برای نابینایان، ناشنوایان، بیماران اوتیسم و سایر گروه ها نیز شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیشتر مناسب سازی‌ها برای معلولان ضایعه نخاعی انجام شده است، افزود: مناسب سازی‌هایی که برای این گروه انجام می شود، اغلب سایر گروه ها را نیز زیر پوشش قرار می دهد.

 

رئیس بهزیستی استان یزد گفت: بهزیستی استان آماده همکاری و همفکری با مدیریت شهری برای اجرای پروژه های مناسب سازی است و همه ما امیدواریم ادارات، بخش خصوصی، معابر شهری، پارک‌ها و … برای تردد افراد دچار محدودیت های حرکتی آماده سازی شود تا این افراد نیز بتوانند به فعالیت های اجتماعی خود بپردازند و از خانه نشینی نجات پیدا کنند.