معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سهامداران در صورت تعجیل در احراز هویت در سامانه سجام به طور حتم در فرآیند کاری پیش‌تر خواهند بود.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از شرکت سپرده گذاری مرکزی، “علیرضا ماهیار” با بیان اینکه سهامدارانی که می‌خواهند در مجامع الکترونیک حضور یابند و یا سود دریافت کنند باید شماره شبای خود را در سامانه سجام به ثبت رسانده و در داخل بازار سرمایه یکبار احراز هویت شده باشند، افزود: برخی از نهادهای مالی و کارگزاری ها به صورت رایگان اقدام به ثبت نام و احراز هویت سهامداران سهام عدالت کردند.

وی از ثبت‌نام ۱۷۴ هزار نفر از روز پنج شنبه تاکنون خبر داد و افزود: ۶۰ درصد افراد از طریق سامانه الکترونیکی و غیر حضوری مبادرت به ثبت نام کردند که مجموع ثبت‌نام کنندگان به ۲۳ میلیون نفر رسیده است.

ماهیار در خصوص ازدحام افراد در فرآیند ثبت نام افزود: با توجه به اطلاع رسانی گسترده از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی و شبکه های رسانه ملی مبنی بر ورود سهامداران سهام عدالت روش غیر مستقیم به باشگاه بزرگ بازار سرمایه، تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سجام برای احراز هویت به ۷ برابر رسید.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: این افراد با دریافت کد بورسی فعال، از طریق درگاه‌های مختلف به آخرین اطلاعات و وضعیت سهام خود دسترسی خواهند داشت.

وی از انتخاب اعضای هیئت مدیره در شرکت های بورسی و سرمایه گذاری خبر داد و گفت: بسیاری از سهامداران ضمن ثبت‌نام در سامانه سجام تمایل دارند به عنوان کاندیدای هیئت مدیره شرکت کنند و به همین منظور برای تایید صلاحیت از طریق شرکت بورس و اوراق بهادار نیز اقدام کرده‌اند که پیش‌بینی می شود تا اوایل بهمن ماه تعداد زیادی از هموطنان ما به این جامعه بزرگ ملحق شوند.