شرکت گاز استان اصفهان و دانشگاه فنی حرفه ای اصفهان (شهید مهاجر) تفاهم نامه همکاری سه ساله منعقد کردند.

به گزارش جارچی اخبار و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، در راستای توسعه همکاری‌های پژوهشی، تحقیقاتی و فناوری میان شرکت گاز استان اصفهان و دانشگاه فنی حرفه ای اصفهان (شهید مهاجر) تفاهم نامه همکاری سه ساله منعقد گردید .

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، هدف از انعقاد این تفاهم‌ نامه را گسترش تعاملات علمی پژوهشی، توسعه پژوهش های کاربردی، توسعه فناوری‌های نوین، تحقق کارآفرینی و رفع موانع و مشکلات مرتبط با استفاده از توانمندی‌های علمی، فنی و آزمایشگاهی جهت پاسخگویی اثربخش به چالش‌های طرفین و ایجاد زمینه‌های فرآیند تبدیل ایده به محصول عنوان کرد.

سید مصطفی علوی، با اشاره به ظرفیت های موجود در این دانشگاه بیان داشت: تلاش این شرکت انجام پژوهش در راستای استراتژی های شرکت بوده و سعی دارد با رفع مشکلات موجود صنعت، نیازهای آتی و بلند مدت را شناسایی و از طریق مراکز تحقیقاتی و صنعتی پویا و مدرن به سمت استقلال و خودکفایی و صنعتی گام بردارد.

لازم به ذکر است، در اولویت قراردادن عناوین تحقیقاتی توافق شده با شرکت گاز به عنوان موضوع طرح پژوهشی و ابلاغ به واحد‌های مستقر در این دانشگاه. ارایه خدمات آزمایشگاهی، علمی و اطلاعاتی در زمینه‌های تخصصی مورد نیاز شرکت گاز،همفکری و همکاری در طرح‌های تحقیقاتی شرکت گاز، دعوت از متخصصین شاغل در شرکت گاز جهت حضور در سمینارهای علمی، جلسات پژوهشی و فناوری و نظایر آن که مرتبط با فعالیت‌های شرکت گاز می باشد، شناسایی، جذب و حمایت از ایده‌پردازان، مبتکرین و کارآفرینان فعال در حوزه‌های مرتبط با صنعت گاز و ساماندهی فعالیت‌های آن‌ها در قالب واحدهای فناور در راستای خودکفایی. تامین فضای فیزیکی در دانشگاه جهت حضور هفتگی نمایندگان، کارشناسان و متخصصین شرکت به منظور معرفی و اطلاع‌رسانی پروژه‌های پژوهشی و فناوری شرکت طبق برنامه هماهنگ شده با دانشگاه و همکاری در ارایه خدمات در حوزه ثبت پتنت داخلی و خارجی به منظور محافظت قانونی از ایده‌های نو در صنعت گاز از تعهدات این دانشگاه نسبت به شرکت گاز می باشد.

همچنین، فراهم آوردن شرایط حضور نماینده دانشگاه در شورای پژوهش شرکت گاز، تهیه مستمر عناوین تحقیقاتی مورد نیاز شرکت گاز و ارسال آن به دانشگاه. بررسی طرح های پژوهشی و فناوری پیشنهادی دانشگاه و اعلام فوری نتایج بررسی طرح به دانشگاه، تامین حمایت مالی مورد نیاز برای پروژه‌های مصوب شورای پژوهش شرکت، حمایت مالی از پروژه‌های پژوهشی و فناوری که موضوع آن‌ها در ارتباط با نیازها و فعالیت‌های شرکت گاز بوده و به تایید شورای پژوهش شرکت رسیده باشد و معرفی کارشناسان مجرب جهت نظارت بر پروژه‌های پژوهشی و فناوری مرتبط با صنعت گاز. از تعهدات شرکت گاز استان اصفهان نسبت به دانشگاه است.