همزمان با رونمایی از سامانه ” دانشجویان ” از دانشجویان دارای معلولیت و موفق حائز رتبه‌های زیر هزار دانشگاه‌های سراسری در کنکور سال جاری تجلیل شد.

به گزارش جارچی اخبار؛ معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان، با اشاره به اهمیت تحصیل افراد دارای معلولیت، گفت: حمایت از افراد دارای معلولیت در امر ادامه تحصیل، یکی از رسالت‌های بهزیستی است که به صورت ویژه، به آن نگاه می‌شود.

دکتر پژمان پورشبانان ادامه داد: ایجاد فرصت‌های برابر برای همه افراد جامعه نه تنها در امر مناسب‌سازی شهری، مهم است بلکه در ارتقاء سطح فرهنگ نیز این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی افزود: کسب رتبه‌های علمی خوب و رشد چشمگیر تحصیلی دانشجویان دارای معلولیت، بیانگر این واقعیت است که این افراد با ارتقای توانمندی خود، موجب افزایش مشارکت افراد معلول در جامعه، افزایش قابلیت اعتماد  دیگران به این افراد و نیز زمینه‌ساز کارآفرینی معلولان به وسیله خودشان می‌شود.

پورشبانان خاطرنشان کرد: توانمندسازی افزون بر ارزش‌های ذاتی و درونی، ارزش بیرونی نیز دارد که هم در سطح فردی و هم در سطح اجتماعی، اثرات مثبت آن را شاهد هستیم.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان، تعداد کل دانشجویان دارای معلولیت استان را ۸۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد؛ ۱۵۰ نفر در دانشگاه دولتی، ۴۵۰ نفر در دانشگاه آزاد و ۲۰۰ نفر در دیگر دانشگاه‌ها، تحصیل می‌کنند.

در آئین تجلیل از پذیرفته‌شدگان برتر دارای معلولیت در کنکور سراسری سال ۹۹ و در ارتباط ویدئوکنفرانس با رئیس سازمان بهزیستی کشور، از محمدحسن مجاهدی، محمدجواد نوایی، آرمین امینی، عرفان ایگدر باصیری و شقایق شیخی به عنوان نفرات برتر کنکور  در استان اصفهان،  تجلیل شد.