مدیرعامل مجمع خیران مدرسه‌ساز آذربایجان‌شرقی گفت: تا مهرماه امسال ۳۰۰ مدرسه خیرساز به آموزش و پرورش استان تحویل داده می‌شود.

به گزارش جارچی اخبار، “مناف کسایی” روز شنبه در آیین کلنگ‌زنی مدرسه خیرساز در روستای “خلیفه‌کندی حاتم” بخش مرکزی هشترود افزود: خیران مدرسه‌ساز استان نقش موثری در رفع کمبودها و آینده‌ کشور ایفا می‌کنند و مشارکت آنان روز به روز بیشتر می‌شود.

وی اضافه کرد: خیران استان سال گذشته تامین ۱۴۰ میلیارد تومان جهت هزینه در امر مدرسه‌سازی را تعهد کرده بودند و این مبلغ امسال به ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

“کسایی” این را هم مورد تاکید قرار داد که احداث مدرسه و فضای آموزشی یکی از شاخص‌ترین کارهای نیک و خداپسندانه به شمار می‌رود.

۱۷ مدرسه خیرساز در هشترود در حال احداث است

فرماندار هشترود هم به وجود ۳۴ مدرسه کانکسی، ۷۴ مدرسه تخریبی، ۱۳ مدرسه سنگی و ۲۷ مدرسه فرسوده در این شهرستان اشاره و بیان کرد: ۱۷ مدرسه خیرساز هم‌اکنون در شهرستان در حال احداث است.

به گفته “امین امینیان” هشترود به ۲۵۰ کلاس درس نیاز دارد که برای احداث آنها ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

“امینیان” مسیر خیران مدرسه‌ساز با ساخت و تجهیز مدارس را  تضمین‌کننده توسعه پایدار عنوان کرد و افزود: توسعه همراه با همت و تلاش و مشارکت خود مردم امکان‌پذیر است.

در این آیین با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، احداث یک مدرسه سه کلاسه با ۱۳۶ مترمربع زیربنا و با مشارکت خیران روستا در قالب طرح آجربه‌آجر آغاز شد.

مجمع خیران مدرسه‌ساز آذربایجان‌شرقی به دنبال سال‌ها فعالیت افراد خیر در منطقه و با هدف جلب مشارکت و کمک‌های مردمی و دولتی در امر ساخت و نوسازی مدارس به صورت موسسه خیریه و با همت جمعی از خیران فعال استان در سال ۱۳۷۸ تاسیس شد.