بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق تهران، به‌ویژه طی ساعات بعد ازظهر سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

به گزارش جارچی اخبار، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، طی صبح امروز (۱۶ خرداد) کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران به‌دلیل وزش باد موثر و کاهش تردد خودروها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

بر این اساس وزش باد موثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را به‌دنبال دارد اما با حضور عوامل کافی برای تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در برخی مناطق به‌ویژه طی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت امروز، برقراری وضعیت کیفیت هوای قابل قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

افزایش تدریجی تندی باد تا صبح روز فردا (۱۷ خرداد) پراکندگی آلاینده‌ها را به‌دنبال دارد، هرچند افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت برخی آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد می‌شود.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد طی فردا شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. با وزش باد به‌نسبت شدید در برخی ساعات، احتمال گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا در تهران وجود دارد.

با وجود این با تداوم وزش باد موثر تا اواخر وقت فردا (۱۷ خرداد) پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود، البته با افزایش ترافیک شامگاهی در مناطق پرتردد احتمال می‌رود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و کیفیت هوا کاهش یابد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۰ در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۷۹ همچنان در شرایط قابل قبول است.