مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: مرکز استان با کمبود ۴۷۰ لیتر بر ثانیه ای آب برای تامین آب شرب مشترکان مواجه است.

به گزارش جارچی اخبار،  بهزاد هرمزی با بیان اینکه شهر گرگان یک هزار و ۷۵۰ لیتر بر ثانیه نیاز آبی دارد، اظهارداشت: در حال حاضر یک هزار و ۲۷۰ لیتر آب توسط آب منطقه‌ای به آب و فاضلاب برای تامین آب شرب تحویل داده می‌شود.

هرمزی افزود: در تابستان که به پیک مصرف می‌رسیم، ما یک سوم نیاز آبی شهر را در اختیار نداریم و طی روز‌های گذشته در کنار این کمبود، نوسانات و کمبود تولید برق باعث شد تمام چاه‌های آب با خاموشی‌های پی در پی بین یک تا سه ساعت مواجه شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان تاکید کرد: با توجه به وضعیت خشکسالی و قطعی برق در گلستان، مردم باید بیش از پیش در اصلاح الگوی مصرف دقت کنند و شستن پارکینگ‌ها، خودرو و کار‌های غیرضروری با آب شرب و لوله کشی را به حداقل برسانند.

هرمزی با بیان اینکه گرگان مرکز استانی است که از هیچ سدی برای تامین آب شرب برخوردار نیست افزود: البته احداث سد برای استان به خصوص برای مرکز استان گلستان مصوب شده است، اما هنوز به مرحله اجرا در نیامده است.

وی درباره علت کاهش فشار آب در ساعات شبانگاهی گفت: این کاهش فشار آب در راستای پایدار نگه داشتن توزیع آب در طول روز است و از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح مدیریت مصرف و افت فشار آب در سطح شهر گرگان را تا اطلاع ثانوی خواهیم داشت.