معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان می‌توانند از امروز با ثبت نام در فعالیت‌های اوقات فراغت شرکت کنند. پس از اتمام ثبت نام، کلاس بندی ها در شبکه شاد آغاز می‌شود.

به گزارش جارچی اخبار، ‌علیرضا کاظمی درباره برنامه ریزی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان کرونایی افزود: برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌های وسیعی را تدارک دیدیم؛ حدود ۳۰ هزار پایگاه هدف گذاری و در شبکه شاد زیرساخت‌های لازم در این باره ایجاد شد.

وی ادامه داد: پیش بینی کردیم حدود ۳ میلیون دانش‌آموز در این بستر در فعالیت‌های اوقات فراغت شرکت کنند. باید از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف استفاده کنیم تا بتوانیم اوقات فراغت خوبی را برای دانش‌آموزان رقم بزنیم.

کاظمی عنوان کرد: کانون‌های ورزشی، کانون‌های فرهنگی تربیتی، دارالقرآن‌ها، مدارس، پژوهش سراها و کتابخانه‌ها دست به دست هم دادند تا با ظرفیت‌هایی که در شبکه شاد ایجاد می‌کنیم فعالیت‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان را به خوبی رقم بزنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه ثبت نام پایگاه‌ها تا روز گذشته ۱۵ خردادماه ادامه داشت، اظهار داشت: از این تاریخ به بعد ثبت نام دانش‌آموزان آغاز می‌شود سعی کردیم تنوع پذیری در رشته‌ها را داشته باشیم.

وی خبر داد: پس از اتمام ثبت نام دانش‌آموزان در سامانه همگام، در شبکه شاد کلاس بندی‌ها آغاز می‌شود. افتتاحیه این برنامه نیز به میزبانی استان زنجان بعد از پایان ثبت نام در اوایل تیرماه خواهد بود.

در جدول زمان بندی اعلام شده مدیران تا روز گذشته ۱۵ خرداد فرصت داشتند نسبت به تعریف دوره اقدام کنند و بعد از آن باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا دانش‌آموزان با ورود به همگام نسبت به ثبت نام در کلاس‌ها اقدام کنند و ثبت نام دانش‌آموزان تا اول تیر ماه ادامه خواهد یافت.

بعد از آن شبکه شاد با ایجاد پنجره ای در صفحه اصلی شاد “پایگاه تابستانی من را ” مثل “مدرسه من “را ایجاد می‌کند و با انتقال اطلاعات از سامانه همگام به شاد، شبکه شاد قادر خواهد بود طبق کلاس‌های تعریف شده در سامانه همگام توسط مدیران پایگاه‌های تابستانی گروه‌های کلاسی را ایجاد و در دسترس قرار دهد. لذا باید دانش‌آموزان تا اول تیرماه در سامانه همگام و در کلاس‌های مورد نظر ثبت نام کنند.