مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان از تعریف ۱۷ پروژه در ۱۷ محله منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش جارچی اخبار؛ حمید شهبازی گفت: در راستای طرح بودجه‌ریزی مشارکتی، ۱۷ پروژه در ۱۷ محله با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که در زمان مقرر و با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی در یک بازه زمانی کوتاه تقدیم مردم خواهد شد.

وی اظهار کرد: دوره پنجم مدیریت شهری معتقد است که شهروندان در اداره شهر باید مشارکت فعال و پویایی داشته باشند و به معنای واقعی از نقطه نظرات آن‌ها استفاده شود، در این راستا شناسایی پروژه‌هایی که نیاز محلات شهر است با کمک معتمدان، شهروندان و متخصصان شهری انجام شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در نظام تدوین بودجه موضوع بودجه‌ریزی مشارکتی یکی از اصول پایه است زیرا می‌تواند انگیزه شهروندان را در اداره محلات، منطقه و شهر افزایش دهد. در بودجه‌ریزی مشارکتی فضایی فراهم می‌شود که مردم بتوانند نقطه نظرات خود را برای پیشبرد نیازهای محلات مطرح کنند.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: بودجه‌ریزی مشارکتی کمک می‌کند تا بر اساس نیازهای واقعی مردم در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی کنیم و بر اساس شاخص‌های شهرداری که باید در شهر به دنبال کند به سمت اجرای پروژه‌ها برویم.

شهبازی تصریح کرد: امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته بودجه‌ریزی مشارکتی در حوزه مدیریت شهری یک امر متداول و مرسوم بوده و سالیان زیادی از آن گذشته است در حالی که این اتفاق در شهر اصفهان یک کار نو و خلاقانه است که امیدواریم تداوم داشته باشد و مدیران شهری بتوانند از نقطه نظرات شهروندان استفاده کنند.

وی افزود: یکی از شعارهای این دوره از مدیریت شهری مبنی بر توزیع عادلانه امکانات و عدالت فضایی با بودجه‌ریزی مشارکتی محقق می‌شود از طرفی دیگر هزینه‌های اداره شهر کاهش خواهد یافت؛ زیرا زمانی که مردم در اداره شهر دخیل باشند بسیاری از هزینه‌ها کاهش می‌یابد و احساس تعلق خاطر شهروندان به مجموعه شهر و شهرداری بیشتر می‌شود.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان ادامه داد: با توجه به بودجه‌ریزی مشارکتی و ابلاغ شورای شهر مبنی بر اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان در ۲۰۰ محله شهر اولین جلسه شورای معتمدین ۱۷ محله منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان برگزار شد؛ با هم‌فکری و هم‌اندیشی معتمدان منطقه ۱۷ پروژه در ۱۷ محله با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان پیش بینی شده است که در زمان مقرر و با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی در یک بازه زمانی کوتاه تقدیم مردم خواهد شد.

حمید شهبازی اظهار امیدواری کرد: در برنامه‌های آتی مشارکت مردم را در اداره شهر شاهد باشیم زیرا تنها با شعار نمی‌توان گفت مردم در اداره شهر شریک باشند بلکه به صورت عملیاتی هم باید آنها را در اداره شهر دخیل کنیم.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: همه شهروندان می‌توانند در سامانه اصفهان من و ۱۳۷ نقطه نظرات خود را اعلام تا با بررسی و نیازسنجی از سوی شهرداری مشکلات و مسائل شهروندان حل شود.