شهردار تبریز با بیان اینکه ۳۶۵ میلیارد ریال برای تملک و اجرای پارک ترافیک این شهر هزینه شده گفت: این پارک تیر ماه امسال بهره‌برداری می ‌شود.

به گزارش جارچی اخبار، ایرج شهین‌باهر شامگاه یکشنبه در بازدید از این پارک افزود: از این میزان اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال برای تملک و ۱۵ میلیارد ریال برای اجرای پارک ترافیک هزینه شده است و این پارک نقش بسزایی در ارتقای فرهنگ شهروندی ایفا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اجرای این پارک همچنین در حوزه توسعه فضای سبز تبریز و ارایه آموزش های شهروندی است نقش مهمی ایفا می کند، اظهار کرد: این پارک محلی برای آموزش مباحث و قوانین ترافیکی شهر،  احترام به حقوق شهروندی و عابرین پیاده و ارایه آموزش های مرتبط در این زمینه به شهروندان است.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه موضوعات مربوط به حقوق شهروندی و فرهنگ ترافیک باید از سنین کودکی آموزش داده شود، گفت: با هماهنگی پلیس راهور، مدارس و مهدهای کودک تبریز، تلاش می شود در این پارک آموزش های مربوطه به کودکان ارایه شود.

شهین باهر ادامه داد: لازمه توسعه فرهنگی در یک شهر، توسعه زیرساخت‌های آن است که شهروندان در سنین مختلف با بهره‌گیری از آن زیرساخت‌ها با مفاهیم فرهنگ، حقوق و تکالیف شهروندی آشنا شوند و پارک ترافیک نیز در همین راستا احداث شده است.

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.