پیشرفت پروژه های  تنش آبی در استان ، وضعیت اعتبارات و مشکلات این پروژه ها، پایداری و ارتقاء کیفی آب در شهرها و روستاهای استان ایلام در جلسه ای با حضور مدیرکل نظارت بر بهره برداری آب، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام  بررسی شد.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ضمن تشکر از همکاری مسئولین امر در شرکت مهندسی آبفا کشور و مسئولین استان اظهار داشت: باید به سمت بهبود خدمات حرکت کرد، اقدامات انجام شده خوب است اما با ایده آلی که مردم انتظار دارند فاصله داریم.

پرویز ناصری گفت: یکی از اهداف این بازدید ها و جلسات رفع موانع و برنامه ریزی و حرکت جهت دست یابی به ایده آل هاست و امیدواریم شاهد برنامه ریزی و تصمیم گیری های خوبی برای سرعت دادن به توسعه خدمات آبرسانی در این استان باشیم.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آبفا کشور نیز در این جلسه گفت: شناسایی چالش ها و رفع موانع جهت تکمیل پروژه های آبی استان از اهداف مهم این جلسه است.

مهندس علیرضا طباطبایی گفت: از مهمترین رسالت های شرکت های آبفا، آب شرب پایدار برای شهرها و روستاهاست که به فعلیت رسیدن این رسالت با نظارت، پیگیری و راهبری شرکت مهندسی آبفا کشور میسر می گردد.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌ برداری آب شرکت مهندسی آبفا کشور تصریح کرد: بنا داریم در استان بررسی های لازم را انجام و موانعی که سد راه تکمیل و سرعت دادن به پروژه های آبی به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته هستند را شناسایی و با حضور مسئولین استانی و انجام برنامه ریزی های لازم در راستای بکارگیری ظرفیت های موجود جهت مرتفع نمودن مشکلات تلاش کنیم.

وی گفت: اقدامات خوبی برای آبرسانی در استان انجام شده، اما می بایست تلاش گردد تا جمعیت بهره مند از آب شرب پایدار بویژه در حوزه کم برخوردار و بالاخص در حوزه گرمسیری و روستایی به رقمی قابل قبول در مقایسه با آمارهای کشوری دست یابیم.

مهندس امیر باقی، معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت، نیز در این جلسه  ضمن تقدیر از همکاری معاونت راهبری و نظارت بر بهره برداری  شرکت مهندسی در خصوص تامین اعتبار شهرهای مواجه با تنش آبی بر تامین منابع مالی تکمیل کامل پروژه ها و بهره برداری از این پروژه ها قبل از تابستان امسال تأکید نمودند.