رئیس امور آبفای خرمشهر گفت: سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون به تاسیسات آبرسانی خرمشهر آسیب نزده و آب سالم و بهداشتی مورد نیاز مردم طبق برنامه تولید می شود.
به گزارش جارچی اخبار، غلامرضا پورجلالی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه آب آشامیدنی سالم و کاملا بهداشتی در شهرستان خرمشهر حتی در بحرانی ترین شرایط تولید می شود، گفت: اصلی ترین وظیفه امور آبفای خرمشهر تامین آب شرب سالم و بهداشتی در هر شرایط می باشد.
وی یکی از اصلی ترین پارامترهای کنترل بهداشت آب و میزان کلر مانده در شبکه شهری بیان کرد و گفت: آب آشامیدنی به صورت ساعتی و روزانه توسط امور کیفی آب و فاضلاب خرمشهر و دستگاههای نظارتی همچون شبکه بهداشت و درمان این شهر کنترل و پایش می شود.
پورجلالی افزود: در صورت بروز کوچکترین مشکل در زمینه بهداشت آب قطعا این اداره و شبکه بهداشت خرمشهر از ادامه تولید و پمپاژ آب جلوگیری می نماید.
وی میزان تولید آب در تاسیسات آبرسانی خرمشهر را ۹۰ هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد و گفت: به همت پرسنل آبفای خرمشهر در شرایط سیلابی اخیر کیفیت آب خروجی در تصفیه خانه طرح جامع شهدای آبفای خرمشهر با استاندارد کامل در حال تولید بوده و با وجود کدورت بالای آب خط غدیر و کانال مارد یگان های تصفیه خانه این شهر کدورت را کنترل کرده و پس از انجام مراحل کنترل کیفی در شبکه آب پمپاژ می شود.
رئیس امور آبفای خرمشهر هر گونه شایعات مبنی بر آلوده بودن منابع آبی را تکذیب کرد و گفت: هر گونه شایعات منوط بر آلوده بودن منابع آب ورودی و خروجی تاسیسات آبرسانی خرمشهر صحت ندارد.
پورجلالی از شهروندان خرمشهری خواست به شایعات فضای مجازی در این رابطه توجه نکنند.
وی از اعزام گروه فنی و عملیاتی آبفا خرمشهر برای کنترل بحران فاضلاب در منطقه غرب اهواز خبر داد و گفت: به دستور مدیرعامل شرکت مهندسی ابفا خوزستان گروه فنی و عملیاتی خرمشهر برای کنترل بحران فاضلاب اهواز اعزام شدند.
شهرستان خرمشهر ۳۷ هزار مشترک آب دارد.