معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌گرفته در خوزستان، آسیب‌های ناشی از سیل به حداقل رسید.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایسنا، محمد امید در حاشیه بازدید از روستاهای حاشیه رودخانه دز در شهرستان شوش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش دولت بر این است که اکنون که سطح آب در مناطق سیل زده فروکش کرده است، در بحث بازسازی مناطق سیل زده ورود کند.
وی افزود: امروز از نزدیک اقدامات انجام گرفته در مقابله سیلاب را در برخی از روستاهای خوزستان بازدید کردیم و خوشبختانه با اقدامات انجام گرفته در خوزستان، آسیب‌ها به حداقل رسید.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تصریح کرد: ستاد مرکزی به صورت روزانه جلساتی را برای بازسازی مسکن‌ها، پرداخت خسارت‌های وارد شده به اموال خانوارها و… برگزار می‌کند و در این زمینه مصوبات بسیار خوبی در دولت به تصویب رسیده است.
امید عنوان کرد: دولت برای حل مشکلات سیل زدگان به صورت جدی ورود کرده است. در این زمینه دولت به دنبال آن است تا آسیب‌ها به سرعت شناسایی و سپس نسبت به حل این مشکلات اقدام شود.
وی با اشاره به اینکه پرداخت خسارت‌ها و بازسازی در سطح مناطق سیل زده کشور آغاز شده است، ادامه داد: بخش‌هایی از فضاهای عمومی مانند مدارس و مراکز بهداشتی که در سیلاب‌های اخیر آسیب دیده‌اند، قرار است تا از سوی وزارتخانه‌های مربوطه بازسازی شوند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور عنوان کرد: مسئولان در خوزستان شبانه‌روزی در کنار مردم بوده‌اند و به خوبی برای حل مشکلات مردم وقت گذاشته‌اند.
امید بیان کرد: بخشی از مشکلات در حوادث غیر مترقبه‌ای مانند سیل دست مسئولان نیست و این مشکلات پیش می‌آید. مهم آن است که همه با یکدیگر تلاش کنیم تا خرابی‌های ناشی از این حوادث را بازسازی کنیم.