محسن رنانی’ چهارشنبه شب در نشست ماهیانه شب یزد که در بیت شهید صدوقی (ره) برگزار شد افزود: نظام آموزشی ما خیلی فربه شده و توان راه رفتن ندارد و نمی تواند جوابگوی نیازهای نسل جوان و کشور باشد.
به گزارش جارچی اخبار و به نقل از ایرنا, وی ادامه داد: این نظام عمومی آموزشی که نمی تواند حرکت کند و حتی از پرداخت حقوق نیروهای خود ناتوان است چگونه می تواند بر اساس مقتضیات زمان و مسائل روز دنیا و جامعه راهگشا باشد.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: برای تحول آفرینی و تغییر و تحول لازم در سیستم آموزشی حتی به دولت هم امیدی نیست و تنها باید نهادهای مدنی و برخی مواقع خیران اقدام کنند.
رنانی گفت: بخش خصوصی و مدارس غیر دولتی هم که انگیزه لازم برای ایجاد تحول در نظام آموزشی ندارند و خانواده ها هم درگیر مسائل معیشتی و حل و فصل نیازهای اولیه زندگی خود هستند.
استاد دانشگاه اصفهان بیان داشت: زمانی سیستم آموزشی کشور زنده و پویاست که بر اساس شرایط، نیازها و مطالبات دانش آموزان بتواند در گذز زمان و تحولات جهانی حرکت کند و پاسخگوی مسائل باشد.
رنانی با بیان اینکه اصلی ترین سرمایه هر کشوری دانش آموزان و نیروی انسانی است که باید برای تعلیم و تربیت او از تمام ظرفیت ها و بر اساس تحولات بنحو مناسب و دقیق استفاده کرد یادآور شد: برای ایجاد تحول در نظام آموزشی باید به صورت عقلانی و همراه با برنامه های دقیق و شفاف با آن برخورد کنیم و مدیریت داشته باشیم چون با پدیده های اجتماعی نمی شود با کنترل مبارزه کرد.
نشست ماهیانه شب یزد در اولین چهارشنبه هر ماه با حضور کارشناسان در حوزه های مختلف و مردم در بیت شهید صدوقی (ره) برگزار می شود.
استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.