حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه از طریق ارتباط زنده تلویزیونی، دستور افتتاح پروژه مسکن ۴۱۲ واحدی کنگاور، افتتاح طرح احداث شبکه آبیاری تحت فشار هوشمند در سطح ۹۰۹ هکتار در سنقروکلیایی، افتتاح طرح های آب ‌رسانی و تأسیسات فاضلاب شهر پاوه، افتتاح طرح توسعه خدمات فیبرنوری، اینترنت پهن باند و ارتقاء ظرفیت شبکه انتقال، افتتاح ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاها و افتتاح طرح بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه را صادر کرد.
به گزارش جارچی اخبار و به نقل از ایرنا, دکتر روحانی در این ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزاری مربوطه، همچنین دستور آغاز عملیات اجرایی احداث جاده چهار خطه نهاوند به کنگاور را صادر کرد.
ارزش این پروژه‌ها حدود سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
مرحله اول کارخانه ذوب آهن بیستون نیز امروز با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در شهرستان هرسین به بهره برداری رسید.
مرحله اول طرح ذوب آهن بیستون شامل ذوب و ریخته‌گری است که ظرفیت آن ۲۵۰ هزار تن در سال است و برای ۶۰۰ نفر شغل ایجاد می‌کند.
برای اجرای این طرح ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
سدهای هیروی، شهدای ازگله، تونل نوسود و سامانه گرمسیری استان کرمانشاه هم با چهار هزار میلیارد تومان هزینه صبح امروز با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
قطعه اول این طرح مجموعه سدهای هیروی، شهدای ازگله، جامیشان و شرفشاه، تونل نوسود و سامانه گرمسیری را شامل می‌شود.
با آغاز فعالیت قطعه اول این طرح که طول آن ۵۰ کیلومتر است، آب مورد نیاز ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کرمانشاه تأمین می‌شود.
سد شهدای ازگله که امروز مورد بازدید رئیس جمهوری قرار گرفت، قابلیت تنظیم ۳۰ میلیون متر مکعب آب را داراست
حجت الاسلام روحانی قرار بود روز پنجشنبه هفته قبل (۵ اردیبهشت) به کرمانشاه سفر کند که بنا به دلایلی این سفر لغو شد.
آخرین سفر رئیس جمهوری به کرمانشاه در تاریخ ۲۹ اسفند سال ۹۶ انجام شد که طی آن راه آهن استان افتتاح و اولین مسافران قطار نیز با بدرقه دکتر روحانی عازم مشهد مقدس شدند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
استان کرمانشاه بیش از یک هزار واحد تولیدی و صنعتی با اشتغالزایی بیش از ۳۰ هزار نفر دارد.