مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: نگه‌داشتن حرمت و ارزش استاد، رکن اصلی طلب علم و دانش از سوی دانشجو است .
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام امیر ابراهیم‌زاده در همایش نقش جامعه دانشگاهی در پیشبرد گام ‌دوم انقلاب و مراسم تجلیل از استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اظهار کرد: عصر، عصر انفجار ارتباطات یا همان عصر اینترنت است،در هر ثانیه، هزاران هزار باور، ارزش یا ضدارزش، محتوا و مطلب مخابره می‌شود و در دسترس افراد قرار می‌گیرد .
وی با بیان اینکه اکنون مرزی برای علم و دانش، وجود ندارد، گفت: هر روز بر علم بشر افزوده می‌شود. اگر استاد یا دانشجویی با همین علم امروزی و یافته بشری آشنا نباشد، نمی‌تواند مخاطب خودش را قانع کند .
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی اضافه کرد: استادان دانشگاه، سهم بزرگی در تربیت نسل جوان و نوجوان و نیز نسل آینده‌ای که مسئولیت نظام اسلامی بر عهده اینها خواهد بود، دارند و این وظیفه خطیری است .
ابراهیم‌زاده تصریح کرد: وقتی دانشجویی از استادی رفتار و کرداری خوب مشاهده بکند، بلافاصله خودش را برای کسب فیض و علم و دانش آماده خواهد کرد و در آن کلاس تأثیرگذاری استاد بر دانشجویان بسیار ارزنده و قابل ستایش است .
وی، اظهار کرد: معلمی و استادی به این نیست که فقط مطالب درسی را به دانشجو منتقل کند؛ بلکه اصلی‌ترین مقوله، کردار و رفتار اوست.
وی گفت: استاد هر بذری را که در دل جوانان بکارد، آن بذر در دل آنها رشد خواهد کرد و قلب جوانان همانند زمین بایری است که هرچه بکاری آن را قبول می‌کند .
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: خداوند متعال به هر کسی که بخواهد حکمت می‌دهد و نگه‌داشتن حرمت و ارزش استاد، رکن اصلی طلب علم و دانش از سوی دانشجو است .
ابراهیم‌زاده بیان کرد: در بعضی از دانشگاه ها، استادانی هستند که با در دست گرفتن کرسی تدریس نظام، افکار سکولار، التقاطی، ماتریالیستی و … را در پیش گرفته و به جوانان تزریق می‌کنند. آنها باید بدانند که در چه مقامی ایستاده‌اند .
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه هم در این نشست خطاب به اساتید دانشگاه گفت: دانشجویان فرصت بسیار مناسبی برای رشد شما استادان هستند و آنچه شما از آموزش آنها به دست می‌آورید به کمال رساندن ارزش‌های وجودی تان است و سعی کنید در کنار آموزش تخصصی از ارزش‌های انسانی و الهی را که تجلیات ذات خداست را آموزش دهید .
جبار بشیری اظهار کرد: معلمی شغل و حرفه نیست؛ بلکه توانمندی همراه با هنر است که در قرآن کریم به‌عنوان جلوه‌‌ای از قدرت لایزال الهی از آن یاد شده است .
وی افزود: روز معلم روز بزرگداشت عشق و ایثار است، باید قدردان معلمان و استادانی باشیم که علم را جرعه جرعه در جان‌ها جاری می‌کنند و با فداکاری و اهدای دانش خود جامعه را می‌سازند و نویدبخش فردایی باشکوه هستند .
بشیری یکی از اهداف بعثت پیامبران را در تعلیم و تعلم توصیف و کرد و گفت: این موضوع در آیات قرآن صراحتاً عنوان شده و خدای متعال در قرآن کریم بارها تأکید کرده است که تعلیم و تعلم بر پایه وحی و تعالیم پیامبران باشد .
در این مراسم از سه استاد برتر و نمونه از سه دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی (حسن نورافکن) علوم انسانی (داود روحی) و دانشکده فنی مهندسی (مصطفی اصغری) تجلیل شد .
در حاشیه این مراسم، کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی، مسئولان و جمعی از استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در محل نمازخانه واحد تشکیل شد .